URFA – MARDİN – DİYARBAKIR TURU (Uçaklı)

URFA – MARDİN – DİYARBAKIR TURU (Uçaklı)

Uygarlığın Doğduğu Topraklara...

Tur Programı

Yazdır

1. Gün

ŞANLIURFA– GÖBEKLİTEPE - HARRAN – ARKEOLOJİ MÜZESİ – BALIKLIGÖL – ŞANLIURFA

Şanlıurfa Havalimanı’nda buluşmamızın ardından bizi bekleyen aracımızla keyifli turumuza başlıyoruz.

İlk durağımız Son yılların en önemli arkeolojik keşfi; tarih bilgilerimizi alt üst eden ve dünyanın ilk tapınağı olan, geçmişi M.Ö 10.000’lere dayanan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Ardından muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri’ni görerek, tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesi’ni ziyaret edip Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket. Burada ilk durağımız binlerce yıllık tarihi belgeleyen Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi. Daha sonra Hazreti İbrahim Peygamber`in Makamı’nın bulunduğu Dergâh, Halil-ül Rahman Cami, şifalı balıkların bulunduğuna inanılan Balıklıgöl ve Ayn-ı Zeliha Gölleri’ni geziyoruz. Ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz. 

(Dileyen misafirlerimiz  ekstra olarak müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesine katılabilirler.)

 

2. Gün

MARDİN – DARA ANTİK KENTİ – BEYAZ SU – MİDYAT

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak kültür ve hoşgörünün başkenti “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e ulaşıyoruz. İlk durağımız Mezopotamya'nın Efes'i Dara Antik Kenti’ni geziyoruz. Sonrasında Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile Beyazsu’ya gidip hem serinliyor hem de dinlenme imkanı elde ediyoruz.  Sonrasında Midyat’a hareket. Süryanilerin ana yurdu olarak bilinen Tur Abidin Bölgesi’nin kalbinde; Midyat Devlet Konuk Evi'nin gezilmesi ve telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat Çarşısı’nda serbest zaman. Ardından konaklama yapacağımız otele doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3. Gün

MARDİN SOKAKLARI –  KIRKLAR KİLİSESİ – ULU CAMİ – KASIMİYE MEDRESESİ – DEYRULZAFARAN MANASTIRI – DİYARBAKIR - ON GÖZLÜ KÖPRÜ – DİYARBAKIR SURLARI – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – ULU CAMİ – HASANPAŞA HANI –  DİYARBAKIR HAVALİMANI 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin sokaklarını gezip tarihi soluyoruz. Gezimize ilk olarak Süryani Cemaati için önemli kiliselerden biri olan Kırklar Kilisesi’yle başlıyoruz. Sonrasında Ulu Cami’yi görüyoruz. Mardin Çarşısı’nda serbest zaman. Yapımı 15 yıl süren ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi ile devam ediyoruz. Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezip Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır’a varışımızın ardından sırasıyla Diyarbakır Surları, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ulu Cami, Hasanpaşa Hanı ve On Gözlü Köprü’yü görüp uçak saatimize göre havalimanına hareket ediyoruz. 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

 


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden direk gidiş-dönüş uçak bileti
 • Bölgede turizm araçları ile ulaşım,
 • 2 gece otel konaklaması,
 • Sabah kahvaltıları (2),
 • Akşam yemekleri (2),
 • Milli park giriş ücretleri,
 • Rehberlik hizmetleri,
 • Seyahat sigortası,
 • Ayder Turizm refakati ve ikramları...

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Sıra gecesi,
 • Öğle yemekleri,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yemeklerde alınacak menü haricindeki içecekler,
 • Özel harcamalar..

Notlar

Not:  Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir. 

*** Turlarımız minimum 10 kişi ile gerçekleşecektir...

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, rahat kıyafetler.

 

Ulaşım Notu: 
Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 1.550,00
Odada Üçüncü Kişi 1.550,00
Tek Kişilik Oda 1.750,00
0-2 Yaş Çocuk Ücreti 700,00
2-12 Yaş Çocuk Ücreti 1.400,00

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorum Yazın

Acente Girişi