SİNOP-ERFELEK-AYANCIK-İNEBOLU-KASTAMONU TURU

SİNOP-ERFELEK-AYANCIK-İNEBOLU-KASTAMONU TURU

Kuzeye Yolculuk

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

Akşam saat 23.30'da Ümitköy Galleria Avm karşısından, saat 23.59'da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden Türkiye'nin kuzeydeki son noktası ve “Gölge etme başka ihsan istemem” hepimizin daha ilkokul sıralarında bu ünlü sözüyle tanıdığımız Filozof Diogenes (Diyojen) kenti Sinop'a hareket.

2.Gün

Erken saatlerde kahvaltımızın alınmasının ardından Erfelek’e hareket ediyoruz. 1. derece doğal sit alanı olan vadi içinde art arda sıralanmış 28 irili ufaklı şelaleden oluşan tatlıca takım şelalelerine hareket. Dar ve 2 km uzunlukta bir vadi içinde, şelaleler kenarında, kayın ormanları içinde dileyen misafirlerimizle yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün ardından öğle yemeği için serbest zaman. Ardından Akliman’ın panoramik olarak görülmesi, sonra birinci derece sit alanı ilan edilen, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği doğa harikasını, Türkiye’nin en büyük ve tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu’nu görüyoruz ardından Sinop şehir merkezine dönüş. İlk olarak MÖ 7.yy’da yapılan Sinop Kalesi’ni ve Sinop’u tüm dünyaya tanıtan kotra atölyelerini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımızda pek çok ünlünün kaldığı Sinop Cezaevi’ni geziyoruz. Tarihi cezaevinin görülmesinden sonra otele hareket. Konaklama ve akşam yemeği Sinop’taki otelimizde.

3.Gün

Kahvaltıdan sonra erken saatlerde otelden ayrılarak Ayancık'a hareket. Ayancık'ta kısa bir yürüyüş ardından Türkeli-Abana-Çatalzeytin üzerinden, Karadeniz'in orman manzarasıyla yapacağımız yolculuk sırasında fotoğraf molaları vererek Kurtuluş Savaşı'mızın kazanılmasında önemli görev üstlenmiş, İstiklal Madalyalı tek ilçemiz İnebolu'ya varış. İnebolu'da; Atatürk'ün Şapka Nutku'nu söylediği Türk Ocağı Binası'nın görülmesi ve öğle yemeği için serbest zaman. Geleneksel Türk ve yakın dönem Osmanlı mimarisinin en önemli örneklerinden İnebolu Evleri'nin panoramik seyri ve fotoğraflanması ardından Türkiye'nin en çok sarımsak üreten, Şapka Devrimi'nin başlatıldığı Kastamonu'daki ilk durağımız, Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarından olan Şerife Bacı Anıtı. Ardından Kastamonu'nun en önemli sembol eserlerinden birisi olan Saat Kulesi'ni görüyoruz. Saat Kulesi önünde hatıra fotoğrafımızı çektikten sonra Nasrullah Külliyesi'ne gidiyoruz. Külliye; şadırvan, köprü ve medresesi ile şehrin önemli yapıtlarından. Külliye'den sonra gezimizin son durağı olan Liva Paşa Konağı'nı (Etnografya Müzesi) geziyoruz. Müze, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri. Müze gezimizden sonra belirlediğimiz saatte buluşarak, yol boyu hep birlikte bir sonraki turumuzun rotasını belirleyeceğimiz dönüş yolculuğumuza başlıyor, Ankara'ya hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün sabah kahvaltı
 • Çevre gezileri 
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama 
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar
 • Seyahat sigortası
 • Milli park ve ören yeri girişleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze giriş ücretleri

Notlar

Müze Ücretleri: Sinop Cezaevi 12 TL

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:
Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, yağmurluk, yedek ve rahat kıyafetler.

*** Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

0 312 232 4 233 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi
0 312 232 4 233 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi

Yorumlar

NEZAHAT GENÇ

26/10/2019

Tur çok güzel geçti, tekrar gitmek isteriz.

SEMA GÜRGENLİ

24/10/2019

Gerek personel, gerek program uyumu, otel seçimi gayet güzeldi.

YASEMİN KURT

17/09/2019

Çok eğlenceli, çok güzel, grup arkadaşlarımın geneli de iyi insanlardı. Çok emin gelmesem de artık herkese tavsiye edeceğim.

ŞERİFE SAYIN

16/09/2019

Her şey çok güzeldi. Her zamanki gibi memnunum.

NEDİME GÜZELKAYA

10/05/2019

Genel olarak her şey çok güzeldi. Şoför ve servis elemanından memnunduk, hizmetler çok güzeldi. Rehberimizin tanıtımlarından çok memnun kaldık.

Toplam 23 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi