ŞİLE-AĞVA-İSTANBUL ADALAR TURU

ŞİLE-AĞVA-İSTANBUL ADALAR TURU

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

Sabah saat 07.00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde, 07.30’da Ümitköy Galleria Avm karşısında buluşarak Osmanlı’nın başkenti, dünyanın gözbebeği İstanbul’a hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı muhteşem doğası ve alabalıklarıyla ünlü, âşık ve maşukların diyarı Maşukiye.  Maşukiye'nin ismi âşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gelenlerin çevredeki güzelliklerine âşık olduğu, Kartepe’nin eteğinde, yeşili ve şırıl şırıl akan sularıyla eşsiz bir doğaya sahip bir yer Maşukiye. Kısa bir çevre turu ardından öğle yemeği molası. Yemek sonrası İstanbul’a hareket. İstanbul’un eşsiz manzarasını denizden seyredebilmek için feribotla boğaz turu yapıyoruz. Boğaz turu ardından otelimize hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimiz’de 

2.Gün

Kahvaltı sonrası iskeleden Heybeliada’ya hareket. Heybeliada, Rum nüfusunun başlıca dini eğitim merkezi idi. Ada gezimize önce ilk deniz okulumuz olan Deniz Lisesi’ni (Eski Deniz Harp Okulu) görerek başlıyoruz. Mükemmel tabiat içerisinde programımızın ilk durağı İsmet İnönü’nün Evi’ni görüp âşıklar tepesi yolu üzerinden ada merkezine geri dönüyoruz. Kısa bir çay molasının ardından tekrar vapura binip Büyükada’ya geçiyoruz. Büyükada, diğer İstanbul adaları gibi yaklaşık 7 yüzyıllık Bizans dönemi hapishane ve manastırlarıyla ün kazanmıştır. Büyükada’da verdiğimiz öğle yemeği ardından serbest zamanda adayı ve adadaki eserleri görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz yürüyerek, dileyenlerse faytonla veya bisiklet kiralayarak adada tur atabilir, hatta faytonla Aya Yorgi Kilisesi’ne çıkabilir. Kiliseye çıkarsanız gördüğünüz manzaraya hayran kalacaksınız. Kararlaştırılan saatte buluşuyor ve Büyükada’dan ayrılarak konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimiz’de

3.Gün

Kahvaltı sonrası Polonezköy’e hareket. Zofia Ana Anı Evi’nin ziyareti ve köy meydanında serbest zaman. Belirlenen saatte bezi ve balığıyla ünlü şirin sahil kasabası Şile’yi geziyoruz. Denizi, ormanı ve tertemiz kumsalı ile ünlü bu şirin beldemizde Kırım Harbi’nde Karadeniz’den İstanbul Boğazı’na girecek gemiler için yapılmış olan dünyanın ikinci büyük Deniz Feneri’ni gördükten sonra Şile bezi alışverişi için serbest zaman. Alışveriş sonrası huzurlu ve dinlendirici bir ortama sahip, size kendinizi rüyada hissettiren Ağva’ya hareket. Ağva gerçekten de Latince anlamında olduğu gibi, iki derenin arasında, bir tarafı orman diğer tarafı deniz kenarında bir kasaba. Başınızı çevirdiğiniz her yerde yeşile veya maviye rastlıyorsunuz. Göksu Nehri kenarında, yemyeşil bir su ve yeşilin birçok tonunu sayabileceğiniz orman manzarası eşliğinde öğle yemeği molası ve serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle Göksu Nehri üzerinde ekstra tekne turuna çıkıyoruz. Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalar verilerek Ankara’ya dönüyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • Çevre gezileri 
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün araçta sandviç 
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar
 • Seyahat sigortası
 • Milli park girişleri
 • Adalar feribot ücretleri 
 • Boğaz turu

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Ağva’da tekne turu
 • Müze ücretleri

Notlar

*** Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 820,00
Odada Üçüncü Kişi 740,00
Tek Kişilik Oda 1.120,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 450,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 660,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

GİZEM HAYRAN

25/04/2018

Genel olarak çok keyifli bir yolculuk geçirdik. Özellikle şoförümüz, muavinimiz ve rehberimizden çok memnun kaldım. Her şey için çok teşekkür ederim.

Toplam 1 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi