KİLİKYA (HATAY-TARSUS-MERSİN-ADANA) TURU

KİLİKYA (HATAY-TARSUS-MERSİN-ADANA) TURU

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

ANKARA - HATAY

Akşam saat 22.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde, saat 23.00’da Ümitköy Galleria Avm karşısında buluşarak Hatay’a hareket ediyoruz. Gecemiz yolda geçiyor, gerekli molalar verilerek sabah saatlerinde varış.

2.Gün

ST PİERRE KİLİSESİ - ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ - TİTUS TÜNELİ - BEŞİKLİ KİLİSESİ

Kahvaltı sonrası ilk durağımız Hristiyan âlemi için çok önemli bir yere sahip olan St Pierre Kilisesi. Tarihte ilk defa bu kilisede Hz İsa'nın dinini tanıyanlara "Hristiyan" denmiştir. Kilise, Hz İsa'nın 12 havarisinden biri olan St Pierre'nin Hz İsa'nın ölümünden sonra Hristiyanlığı yaymaya çalıştığı yer olarak bilindiğinden önemli bir dini merkezdir. Ardından dünyanın en büyük ve en zengin mozaik müzelerinden biri olan Antakya Mozaik müzesini görülmesi. Öğle yemeği için serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak Samandağ Çevlik mevkiinde bulunan Roma döneminde yapılmış Titus Tüneli’ne hareket ediyoruz. Tarihi kayıtlara göre, "Dünya’nın İlk Tüneli" olarak tanımlanan Titus Tüneli’ni ve Toplu Kaya Mezarları’nın bulunduğu Beşikli Kilise’yi geziyoruz. Belirlenen saatte otele hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3.Gün

HARBİYE ŞELALESİ - ANTAKYA 

Kahvaltı sonrası Harbiye’ye hareket,  Seleukos ve Roma dönemlerinde çağlayanlarıyla tanınan dünyaca ünlü bir sayfiye yeri Dapne ve Apollon aşkının geçtiği yerdir. Harbiye Şelalesini fotoğraflıyor ve öğle yemeğini alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Antakya’ya hareket. 23 asırlık uzun ve soylu bir geçmişe sahip, çok tanrılı dinlerin; Musevi, Hristiyan ve Müslüman kültürleriyle yoğrulmuş, zengin bir mirasa sahip, görmüş geçirmiş bir kent Antakya. Bir zamanlar "Doğunun Kraliçesi" bugün ise mütevazı bir Anadolu kenti. Tarihi Antakya sokaklarında yürüyerek şehir turu yapıyor, Antakya Uzun Çarşıda serbest zaman veriyoruz, Habib-i Neccar Cami’nin görülmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün

TARSUS - ADANA - ANKARA 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor  ve Tarsus’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Adana Merkez (Sabancı) Camisi’ni ve Taş Köprü’yü görüyoruz. Tarsus’ta Saint Paul Kilisesi ve Saint Paul Kuyusu, Kleopatra Kapısı gezileri sonrası Mersin’e hareket, öğle yemeği için serbest zaman. Kız Kalesi, Cennet - Cehennem mağaraları gezilerinin ardından Ankara’ya hareket. Gerekli molalar sonrası varış.

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün kahvaltı
 • Çevre gezileri 
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama 
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar
 • Seyahat sigortası
 • Milli park girişleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak menü haricindeki içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri

Notlar

Not: Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

0 312 232 4 233 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi
0 312 232 4 233 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi

Yorumlar

ESMA ASUMAN KESKİN

25/06/2019

Kilikya Bölgesine ilk gittiğim için ilginç ve gizemli geldi. Gidilmesi gereken bir tur.

RECEP VURAL

17/06/2019

Ayder'le gittiğim seyahatler gayet güzel. Hiç bir sorunla karşılaşmıyoruz. Teşekkürler.

ZEYNEP YAVUZ

12/06/2019

Her şey saatinde, yerindeydi.

ÇİĞDEM EKİCİ

20/06/2018

Ayder'le ilk turumuz. Memnun kaldık.

MELEK BİLGEN

19/06/2018

Hatay - Antakya yöresini çok beğendim. İnsanların yaklaşımı gayet iyi , böyle bir tur organizasyon ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Toplam 9 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi