Sizi Arayalım

KİLİKYA (HATAY-TARSUS-MERSİN-ADANA) TURU

KİLİKYA (HATAY-TARSUS-MERSİN-ADANA) TURU

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

ANKARA - HATAY

Akşam saat 22.30'da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünden, saat 23.00'da Ümitköy Galleria Avm karşısından Hatay'a hareket. Gecemiz yolda geçiyor, gerekli molalar verilerek sabah saatlerinde Hatay'a varış.

2.Gün

HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ-ST. PIERRE KİLİSESİ- HABİB-İ NECCAR CAMİİ-TİTUS TÜNELİ-BEŞİKLİ KİLİSESİ

Güzel bir kahvaltı sonrası ilk durağımız dünyanın en büyük mozaik sergileme alanına sahip Hatay Arleoloji Müzesini gezip, Hrıstiyan âlemi için çok önemli bir yere sahip olan St Pierre Kilisesini geziyoruz. Tarihte ilk defa, bu kilisede Hz İsa'nın dinini tanıyanlara "Hrıstiyan" denmiştir. Kilise, Hz İsa'nın 12 havarisinden biri olan St Pierre'nin Hz İsa'nın ölümünden sonra Hristiyanlığı yaymaya çalıştığı yer olarak önemli bir dini merkezdir. Sonrasında Habib-i Neccar Camii’nin görüp Harbiye’ye gidip öğle yemeği için serbest zaman verip Harbiye Şelalalerini gezip,  Samandağ Çevlik mevkinde bulunan Roma döneminde yapılmış Titus Tüneline hareket ediyoruz. Tarihi kayıtlara göre, "Dünya’nın İlk Tüneli" olarak tanımlanan Titus Tüneli’ni ve Toplu Kaya Mezarları’nın bulunduğu Beşikli Kilisesini gezilmesinin ardından otele hareket odalara yerleşme, akşam yemeği ve konaklama İskenderun Anemon  Otel’de. 

3.Gün

İSKENDERUN - ADANA - SAKIP SABANCI MÜZESİ - TAŞ KÖPRÜ - TARSUS - MERSİN

Otel de alacağımız sabah kahvaltı sonrası  İskenderun’u gezip, Adana’ya hareket ediyoruz. Sakıp Sabancı Müzesi ve Taş Köprü’yü gezip öğle yemeği için serbest zaman verip Tarsus’a geçiyoruz. Nusret Mayın Gemisi,  Kleopatra Kapısı, Ashâb-ı Kehf  ( (Yedi Uyurlar), St. Paul Kuyusu ’nu gezip Mersin’de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mersin Nobel Otel'de

4.Gün

KIZ KALESİ - CENNET ve CEHENNEM OBRUKLARI- ASTIM MAĞARASI  - ANKARA 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve  Kız Kalesi’ne gidiyoruz. Kız Kalesi ardından Cennet ve Cehennem  obrukları, Astım Mağarasını gezip öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalar sonrası Ankara’ya varış. 

Bu keyifli tur sona ererken Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün kahvaltı
 • Çevre gezileri 
 • 2 Gece yarım pansiyon konaklama 
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar
 • Seyahat sigortası
 • Milli park girişleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri

Notlar

Not: Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 690,00
Odada Üçüncü Kişi 690,00
Tek Kişilik Oda 820,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 400,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 550,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

ESMA ASUMAN KESKİN

25/06/2019

Kilikya Bölgesine ilk gittiğim için ilginç ve gizemli geldi. Gidilmesi gereken bir tur.

RECEP VURAL

17/06/2019

Ayder'le gittiğim seyahatler gayet güzel. Hiç bir sorunla karşılaşmıyoruz. Teşekkürler.

ZEYNEP YAVUZ

12/06/2019

Her şey saatinde, yerindeydi.

ÇİĞDEM EKİCİ

20/06/2018

Ayder'le ilk turumuz. Memnun kaldık.

MELEK BİLGEN

19/06/2018

Hatay - Antakya yöresini çok beğendim. İnsanların yaklaşımı gayet iyi , böyle bir tur organizasyon ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Toplam 9 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi