KARADENİZ YAYLA TURU (Uçaklı)

KARADENİZ YAYLA TURU (Uçaklı)

Yeşilin Her Tonuna, Doğanın Kalbine...

Tur Programı

Yazdır

Karadeniz Yayla Turu

Ayder tur ekibince hazırlanan Karadeniz Yayla Turumuz Karadeniz kentlerinin merkezlerini değil;  doğal güzelliklerini ve yaylalarını odak noktaya taşımıştır. Turumuz her gün 1 ile 4 saatlik zorunlu olmayan, hafif ve orta zorlukta doğa yürüyüşleri içermektedir. Yaklaşık her gün yaylalara ulaşım; yayla yollarına uygun minibüs transferleri ile yapılmaktadır. Bu özel turumuz tüm doğasever misafirlerimizin beklentileri, görüşleri ve uyarıları dikkate alınarak titizlikle hazırlanmıştır.

Hayde Karadeniz'e!

1.Gün

TRABZON – ÇEÇEVA ÇAY BAHÇESİ – ÇAYELİ – FINDIKLI – ÇAĞLAYAN KÖYÜ  - ARTVİN – ATATEPE – ATATÜRK HEYKELİ 

Trabzon Havalimanı'nda buluşmamızın ardından, turumuzun ilk durağı Karadeniz’in en güzel çay bahçelerinden  Çayeli Çeçeva Çay Bahçesi’nde fotoğraflarımızı çekip, çaylarımızı yudumluyoruz. Daha sonraki durağımız Karadeniz'deki köy yaşamının görüleceği Çağlayan Köyü. Kivi ve fındık bahçeleri arasından geçip, Laz konaklarının en güzel örneklerini görme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Konakların birinde yöresel öğle yemeğimizi alacağız. Köyde serbest zaman verip sonrasında  Artvin’e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik olarak Artvin şehir turu yapıyor ve 22 metre yüksekliğinde 60 ton ağırlığındaki Dünyanın en büyük Atatürk heykeli olma özelliğini taşıyan Artvin Atatürk Heykeli’ni görüp;  üç gece konaklama yapacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama   Grand Artvin Otel’de...

2.Gün

YAVUZKÖY SEYİR TERASI - ŞAVŞAT –  KARAGÖL – PINARLI KÖYÜ -   BALIK GÖLÜ 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rotamız Karçal Dağları’nın eteklerinde kurulu Şavşat. İlk durağımız Şavşat’ın muhteşem manzarasını seyretme imkanı bulacağımız Yavuzköy  Seyir Terası. Ardından Kocabey Köyü üzerinden 1.600 metre rakımlı heyelan sonucu oluşan  Şavşat Karagöl’e geçiyoruz. Göl etrafında serbest zaman verip  sonrasında Pınarlı Köyü’ne hareket ediyoruz. Köyde  alacağımız yöresel öğle yemeğimiz sonrası Balık Gölü’nü görmek üze yola çıkıyoruz. Gölde manzaranın ve doğanın keyfini çıkardıktan sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama   Grand Artvin Otel’de. 

3.Gün

BORÇKA KARAGÖL – MACAHEL – MARAL ŞELALESİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in gizli cenneti olarak tabir edilen Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Göl kenarında verilecek serbest zamanın ardından; dünyada çok ender olarak görülen, ülkemizin tek biyosfer sahası olarak kayıtlara geçen ve ekosistemi ile bilim insanlarını hayrete düşüren Macahel’i ziyaret ediyoruz. Kafkas arılarının gen kaynağı olan; yayla turlarının olmazsa olmazı Macahel, sizin de notlarınız arasına yazacağınız güzide köşelerimizden olacak. Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral köylerinden oluşan bu bölge Avrupa ve Asya’nın tek ılıman iklim yağmur ormanlarına ev sahipliği yaptığından turumuzun yıldızı haline geliyor. Macahel’de alacağımız öğle yemeği sonrası nefes kesen serinlikteki Maral Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrası Türkiye’nin en yüksekten düşen şelalesini (65 mt.) görmüş olacağız.  Mükemmel bir yayla gününü sona erdirdikten sonra konaklama ve akşam yemeği Grand Artvin Otel’de...

4.Gün

ARTVİN – ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜ – MENÇUNA ŞELALESİ – DİKYAMAÇ KÖYÜ (KAMPARNA) – LAZ KÜLTÜR YAŞAM MÜZESİ – FIRTINA VADİSİ –  AYDER YAYLASI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Arhavi Çifte Köprü’yü görüp rotamızı Mençuna Şelalesi'ne çeviriyoruz. Mençuna gezimiz sonrası öğle yemeğimizi Çifte Köprü manzarasıyla alacağız. Dikyamaç (Kamparna) köyüne gidiyoruz. Laz köy yaşamı hakkında fikir edineceğimiz, Laz Kültür Yaşam Müzesi'ni geziyoruz. Bölge insanına dair özellikleri ve doğa potansiyeli hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Fırtına vadisine hareket. Dileyen misafirlerimiz için hava ve zaman koşulları da elverirse rafting yapma imkanı olacak . Çamlıhemşin yolu üzerinden Ayder Yaylasına varış. Konaklama ve akşam yemeği  Ayder Haşimoğlu Otel'de...

5.Gün

AVUSOR YAYLASI – DOBOCELAZENA GÖLÜ – PERYATAK YAYLASI  – POGİNA YAYLASI  – HUSER ZİRVE -  SOCİ YAYLASI – ÇAMYATAK YAYLASI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Avusor Yaylası'na çıkıyoruz. Tüm günümüzü alacak gezimizde; en az 3 ila 4 saatimizi, Kaçkar zirveye bir adım kalmış en büyük ve en güzel buzul göllerinden olan Dobacelazena’yı görüp fotoğraflayarak geçireceğiz. Öğle yemeğini Avusor Yaylası'nda alıyoruz. Dağcıların ve trekking aşıklarının vazgeçilmezi olan Avusor Yaylası'na hayran kalacaksınız. Yayla dönüşünde Peryatak ve Pogina Yaylaları üzerinden Huser zirveye çıkıyoruz. Bulutların üstündeki yolculuğumuz hava koşulları da elverirse Karadeniz’in muhteşem gün batımı manzarası ve bulutların üzerinde salıncak keyfi ile sonlanıyor. Soci ve Çamyatak Yaylaları güzergâhı üzerinden, Ayder Yaylası'nda bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel’de… (Tulum ve horon gösterileri)

6.Gün

POKUT YAYLASI – SAL YAYLASI – KAÇKAR DAĞ SIRASI – PALOVİT ŞELALESİ – ZİLKALE – ŞENYUVA (ÇİNÇİVA)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Laz ve Hemşinli Koçerlerin, yaylacıların yaz kış iaşesini stoklamak ve üretmek için giriştiği inanılmaz yayla yaşamlarını incelemek üzere efsanevi Pokut ve Sal Yaylaları’na çıkacağız. Yaylalar arasında, dağcıları ve doğa sevdalısını en çok çeken; bulut denizleri ile Kaçkar Dağ Sırasını baştanbaşa göreceğiz. Karadeniz’in etkileyici manzaraları ile Pokut-Sal Yaylaları arasında orman içi bir yürüyüş yaparken; “İyi ki buradayım” diyeceğiniz bir gün bizi bekliyor. Öğle yemeğimiz kumanya olacak. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi'nin görülmesinin ardından tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Ardından yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'nü görüp, Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz. Zevkli yolculuğumuz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel’de… 

7.Gün

TAR DERESİ KANYONU - GÖKSU ŞELALESİ – FIRTINA VADİSİ –  TRABZON HAVALİMANI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Çamlıhemşin yolu  üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek gidiş geliş ortalama 2 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Göksu Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Fırtına Deresi kenarında öğle yemeğimizi alıyor ve Trabzon havalimanına gitmek için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde; halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezi'nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze çayımızı tadıyoruz. Sürmene'de ünlü dövme bıçaklarının yapıldığı bir atölye de hem bıçağın hikayesini dinliyor hem de alışveriş imkânı buluyoruz.  Doğu Karadeniz’in en büyük şehri Trabzon’a hareket ve Trabzon havaalanında misafirlerimizin ayrılması ile turumuzun sonu.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden ekonomi sınıf  gidiş-dönüş Trabzon uçak bileti
 • Minibüslerle ulaşım ve yayla transferleri
 • 6 gece tam pansiyon konaklama (3 gece Ayder Haşimoğlu Otel, 3 gece Grand Artvin Otel) 
 • Sabah kahvaltıları (6)
 • Öğle yemekleri (7)
 • Akşam yemekleri (6)
 • Milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ikramları
 • Sürpriz promosyonlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Fırtına Deresi’nde rafting ve zipline ücretleri 
 • Yemeklerde alınacak menü haricindeki içecekler
 • Özel harcamalar
 • Kaplıca giriş ücretleri

Notlar

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:

Spor ayakkabı, kalın tabanlı yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, bol miktarda çorap, fotoğraf makinesi, güneş kremi, mayo, terlik,  rahat kıyafetler.

* Turlarımız 15 kişilik bölge ulaşımına uygun minibüsler ile yapılacaktır.  Ulaşım aracının koltuk sıralamasına istinaden acente koltuk değişikliği yapma hakkına sahiptir.

* Bu turumuzda koltuk numarası garanti edilmez. Araçta koltuk garanti edilir.

* Tur Rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 3.190,00
Odada Üçüncü Kişi 2.990,00
Tek Kişilik Oda 3.640,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 2.290,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 2.740,00
0-2 yaş çocuk kabul edilmez

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

BURÇİN SAMARAZ

07/09/2019

Tur kapsamında seçilen rotalardan, tecrübeli rehberimiz Celal Beyden ve araç şoförlerimizden oldukça memnun kaldım. Kesinlikle yayla turu kapsamında tercih edeceğim bir tur olarak listeme ekledim. İlginiz ve alakanız için çok teşekkürler.

HATİCE SERAP YILMAZ

04/09/2019

Mükemmel, eneji ile rehber eşliğinde ( en zor patikalardan bile çok kolay geçtik) çok güzel bir hafta geçirdik. Pratik, düzenli, anlayışlı ve neşeli. Çok teşekkür ederiz.

RESUL TEKİN

01/09/2019

Tecrübeli kadronuzun göstermiş olduğu ilgi için teşekkür ederim.

FEYZA YARALI

21/08/2019

Yöreyi bilerek ve mükemmel rehber seçiminiz ile tavsiye edeceğim. Tekrar sizinle yola çıkabileceğim bir tur oldu. Teşekkürler.

ZEHRA ILGIN ÇİMEN

18/08/2019

İlk kez Ayder Turla tura katıldım ve çok memnun kaldım teşekkürler.

Toplam 220 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi