Sizi Arayalım

KARADENİZ YAYLA TURU (Uçaklı)

KARADENİZ YAYLA TURU (Uçaklı)

Yeşilin Her Tonuna, Doğanın Kalbine...

Tur Programı

Yazdır

Karadeniz Yayla Turu

Ayder tur ekibince hazırlanan Karadeniz Yayla Turumuz Karadeniz kentlerinin merkezlerini değil;  doğal güzelliklerini ve yaylalarını odak noktaya taşımıştır. Turumuz her gün 1 ile 4 saatlik zorunlu olmayan, hafif ve orta zorlukta doğa yürüyüşleri içermektedir. Yaklaşık her gün yaylalara ulaşım; yayla yollarına uygun minibüs transferleri ile yapılmaktadır. Bu özel turumuz tüm doğasever misafirlerimizin beklentileri, görüşleri ve uyarıları dikkate alınarak titizlikle hazırlanmıştır.

Hayde Karadeniz'e!

1.Gün

TRABZON - ÇEÇEVA ÇAY BAHÇESİ - FIRTINA VADİSİ - TİMİSVAT KÖPRÜSÜ - TAR DERESİ KANYONU - GÖKSU ŞELALESİ - AYDER YAYLASI - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

Trabzon Havalimanı'nda buluşmamızın ardından, turumuzun ilk durağı olan Karadeniz'in en güzel çay bahçelerinden Çayeli Çeçeva Çay Bahçesi'nde fotoğraflarımızı çekip, çaylarımızı yudumluyoruz. Daha sonraki durağımız bölgenin en güzel köprülerinden Timisvat Taş Kemer Köprü. Bu manzara eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi'nde rafting yapma imkanımız olacak. Kaçkar Dağları'nın en güzel yaylalarından biri olan, cennet Ayder Yaylası'na doğru yola çıkıyoruz. Güzergâhımız üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu'na giderek gidiş geliş ortalama 1,5 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Göksu Şelalesi'nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Milli Park içinde yer alan Ayder Yaylası'nda ilk durağımız; Kalegon mevkiinde bulunan ve Hala Deresi'ne dökülen muhteşem Gelintülü Şelalesi. Kısa çevre yürüyüşlerinin yanında arzu eden misafirlerimiz zipline yapabilirler. Otelimize hareket. Ayder Yaylası'nda yaşamını sürdüren bölge insanının yaşayışına şahit olacak ve bu doğa harikasında kaplıcalara girme şansı bulacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama  Ayder Haşimoğlu Otel'de.

2.Gün

AVUSOR YAYLASI - DOBOCELAZENA GÖLÜ - PERYATAK YAYLASI  - PAGİNA YAYLASI  - HUSER ZİRVE - SOCİ YAYLASI - ÇAMYATAK YAYLASI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Avusor Yaylası'na çıkıyoruz. Tüm günümüzü alacak gezimizde; en az 3 ila 4 saatimizi, Kaçkar zirveye bir adım kalmış en büyük ve en güzel buzul göllerinden olan Dobocelazena'yı görüp fotoğraflayarak geçireceğiz. Öğle yemeğini Avusor Yaylası'nda alıyoruz. Dağcıların ve trekking aşıklarının vazgeçilmezi olan Avusor Yaylası'na hayran kalacaksınız. Yayla dönüşünde Peryatak ve Pagina Yaylaları üzerinden Huser zirveye çıkıyoruz. Bulutların üstündeki yolculuğumuz hava koşulları da elverirse Karadeniz'in muhteşem gün batımı manzarasının görülmesi ile sonlanıyor. Soci ve Çamyatak Yaylaları güzergâhı üzerinden, Ayder Yaylası'nda bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel'de… 

3.Gün

POKUT YAYLASI - SAL YAYLASI - KAÇKAR DAĞ SIRASI - PALOVİT ŞELALESİ - ZİLKALE - ŞENYUVA (ÇİNÇİVA)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Laz ve Hemşinli Koçerlerin, yaylacıların yaz kış iaşesini stoklamak ve üretmek için giriştiği inanılmaz yayla yaşamlarını incelemek üzere efsanevi Pokut ve Sal Yaylaları'na çıkacağız. Yaylalar arasında, dağcıları ve doğa sevdalısını en çok çeken; bulut denizleri ile Kaçkar Dağ Sırasını baştanbaşa göreceğiz. Karadeniz'in etkileyici manzaraları ile Pokut-Sal Yaylaları arasında orman içi bir yürüyüş yaparken; “İyi ki buradayım” diyeceğiniz bir gün bizi bekliyor. Öğle yemeğimiz kumanya olacak. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi'nin görülmesinin ardından tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale'yi ziyaret edeceğiz. Ardından yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'nü görüp, Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz. Zevkli yolculuğumuz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel'de… (Tulum ve horon gösterileri)

4.Gün

ARTVİN - ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜ - MENÇUNA ŞELALESİ - DİKYAMAÇ KÖYÜ (KAMPARNA) - LAZ KÜLTÜR YAŞAM MÜZESİ 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Artvin'e doğru yola çıkıyoruz. Arhavi Çifte Köprü'yü görüp rotamızı Mençuna Şelalesi'ne çeviriyoruz. Mençuna gezimiz sonrası öğle yemeğimizi Çifte Köprü manzarasıyla alacağız. Dikyamaç (Kamparna) köyüne gidiyoruz. Laz köy yaşamı hakkında fikir edineceğimiz, Laz Kültür Yaşam Müzesi'ni geziyoruz. Bölge insanına dair özellikleri ve doğa potansiyeli hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Grand Artvin Otel'de...

5.Gün

BORÇKA KARAGÖL - MACAHEL - MARAL ŞELALESİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Karadeniz'in gizli cenneti olarak tabir edilen Borçka Karagöl'e hareket ediyoruz. Göl kenarında verilecek serbest zamanın ardından; dünyada çok ender olarak görülen, ülkemizin tek biyosfer sahası olarak kayıtlara geçen ve ekosistemi ile bilim insanlarını hayrete düşüren Macahel'i ziyaret ediyoruz. Kafkas arılarının gen kaynağı olan; yayla turlarının olmazsa olmazı Macahel, sizin de notlarınız arasına yazacağınız güzide köşelerimizden olacak. Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral köylerinden oluşan bu bölge Avrupa ve Asya'nın tek ılıman iklim yağmur ormanlarına ev sahipliği yaptığından turumuzun yıldızı haline geliyor. Macahel'de alacağımız öğle yemeği sonrası nefes kesen serinlikteki Maral Şelalesi'ne hareket ediyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrası Türkiye'nin en yüksekten düşen şelalesini (65 mt.) görmüş olacağız.  Mükemmel bir yayla gününü sona erdirdikten sonra konaklama ve akşam yemeği Grand Artvin Otel'de...

6.Gün

ŞAVŞAT - BALIK GÖLÜ - BÜYÜK VE KÜÇÜK ŞİRATA GÖLLERİ - KARAGÖL - TİBETİ KİLİSESİ - YAVUZKÖY SEYİR TERASI 

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Karçal Dağları'nın eteklerinde kurulu Şavşat'a hareket ediyoruz. Sırasıyla Ciritdüzü, Veliköy ve Pınarlı köyü üzerinden Balık Gölü'ne ulaşıyor ve burada kısa bir mola veriyoruz. Büyük Şirata ve Küçük Şirata Gölleri'ne yürüyüşümüzün ardından Balık Gölü yanında öğle yemeğimizi alıp, rotamızı Şavşat Karagöl'e çeviriyoruz. 1.600 metre rakımlı heyelan sonucu oluşan Şavşat Karagöl manzarasına hayran kalacaksınız. Bir sonraki durağımız Tibeti Kilisesi. 9.yy da inşa edilen Tibeti Kilisesi'nin konumu ve mimarisi sizi çok etkileyecek. Kilisenin Gürcü Bagratlı Krallığı'na ait olduğu; sonraki yıllarda Osmanlılar tarafından 1850'li yıllara dek ocaklık merkezi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Tibeti Kilisesi'nin görülmesinin ardından gezimizi Şavşat'ın simgelerinden olan Yavuzköy Seyir Terası'nda noktalıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği  Grand Artvin Otel'de...

7.Gün

ÇAĞLAYAN KÖYÜ - UZUNGÖL - KİREMİTLİ KÖPRÜ (HAPŞİYAŞ'I) - TRABZON

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Karadeniz'deki köy yaşamının görüleceği Çağlayan köyüne gidiyoruz. Kivi ve fındık bahçeleri arasından geçip, Laz konaklarının en güzel örneklerini görme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl'e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde; halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezi'nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Uzungöl'e varışımızın ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Göl etrafındaki yürüyüşümüzde doğanın muhteşemliğine şahit olacağız. Belirlenen saatte buradan ayrılıyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Kiremitli Köprü'yü (Hapsiyaş'ı) görüyoruz. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze çayımızı tadıyoruz. Doğu Karadeniz'in en büyük şehri Trabzon'a hareket ve Trabzon havaalanında misafirlerimizin ayrılması ile turumuzun sonu.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

“Karadeniz Ayder'le Gezilir…”

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türkiye'nin her yerinden ekonomi sınıfı gidiş-dönüş Trabzon uçak bileti
 • Minibüslerle ulaşım ve yayla transferleri
 • 6 gece tam pansiyon konaklama (3 gece Ayder Haşimoğlu Otel, 3 gece Grand Artvin Otel) 
 • Sabah kahvaltıları (6)
 • Öğle yemekleri (7)
 • Akşam yemekleri (6)
 • Müze, milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ikramları
 • Sürpriz promosyonlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Fırtına Deresi'nde rafting ve zipline ücretleri 
 • Yemeklerde alınacak menü haricindeki içecekler
 • Özel harcamalar
 • Kaplıca giriş ücretleri

Notlar

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:

Spor ayakkabı, kalın tabanlı yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, bol miktarda çorap, fotoğraf makinesi, güneş kremi, mayo, terlik,  rahat kıyafetler.

* Turlarımız 15 kişilik bölge ulaşımına uygun minibüsler ile yapılacaktır.  Ulaşım aracının koltuk sıralamasına istinaden acente koltuk değişikliği yapma hakkına sahiptir.

* Tur Rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

0 312 232 4 233 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi
0 312 232 4 233 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi

Yorumlar

FEYZA YARALI

21/08/2019

Yöreyi bilerek ve mükemmel rehber seçiminiz ile tavsiye edeceğim. Tekrar sizinle yola çıkabileceğim bir tur oldu. Teşekkürler.

ZEHRA ILGIN ÇİMEN

18/08/2019

İlk kez Ayder Turla tura katıldım ve çok memnun kaldım teşekkürler.

Zafer Çoban

15/08/2019

Ayder ile ikinci Karadeniz turumuzdu yine sorunsuz profesyonel çok güzeldi.Özellikle rehberimiz Celal Bey doğa sevgisi olsun rotaya gruba hakimliği olsun bilgisi kültürü olsun neşesi enerjisi olsun her yönden mükemmeldi kesinlikle daha üst bir göreve karadeniz turları genel koordinatörlüğüne falan getirilmeli. Başka bir konu da tur çeşitliliğinin artırılması özellikle daha önce turlara katılmış insanları cezbedecek daha extrem turların yapılmasını Ayder`den bekliyoruz .Yayla konaklamalı daha fazla yürüyüşün olduğu kaçkar zirve gibi turlar bekliyoruz . Mesala daha önceki Ayder karadeniz turumuzda Birun kümbet dağ evi vardı mükemmeldi .Herşey için teşekkürler .Başarılarınızın devamını bekliyoruz

Dilek Cengiz Morkoç

12/08/2019

04 Agustos 2019 tarihinde başladığımız yayla turundan, cenaze haberi almamiz nedeni ile erken ayrilmak.zorunda kaldik. Tur rehberimiz Celal Bey ve Ayder Turizm bize cok yardimci oldu. Tur bir haftalik idi.biz 3 gün katilabildik. Harika bir rota, harika insanlar tavsiye ederiz. Bizim tur eksik kaldi en kisa zamanda tekrarlayacağız..Celal bey cok profesyonel ve bolgeyi bilmesi buyuk bir avanyaj kendisine tesekkur ediyoruz ayrica Gokhan Şoför deişinin ehli kendisine tesekkur ediyoruz. Iyi bayramlar

GAMZE KARAKUŞ

06/08/2019

Merhaba, bizde 28 Temmuz-3 Ağustos 2019 tarihleri arasındaki yayla turunuza katılma fırsatı bulduk. 5.Karadeniz gezim olmasına rağmen hala etkisinden çıkamadım. İlk fırsatta tekrar Ayder Turizm ve rehberimiz Celal Bey`le bir tatil daha istiyorum. Hayatımda gördüğüm, en insancıl, en hassas en en en.... mükemmel rehberdi. Tabi ki yardımcı rehberimiz Murat Bey ve şoförlerimizde işini çok iyi yapan birbirinden güzel insanlardı. Size rastladığımız için çok şanslıydık..

Toplam 217 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi