KARADENİZ & BATUM TURU

KARADENİZ & BATUM TURU

Gitmeyen Kalmasın...

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

ANKARA - TRABZON

Turumuz Ümitköy Galleria Avm karşısından saat 21.30'da, Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden saat 22.00'da hareket edecektir.

2.Gün

TRABZON - AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ - SÜRMENE - FIRTINA VADİSİ - TİMİSVAT KÖPRÜSÜ - TAR DERESİ - BULUT ŞELALESİ ( GÖKSU) - AYDER YAYLASI - KALEGON - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

Sungurlu ve Samsun Terme'de verilecek molaların ardından, ilk rotamız Ünye, Fatsa üzerinden Doğu Karadeniz'in en büyük şehri olan Trabzon. Sabah kahvaltısı alındıktan sonra Trabzon'dan katılacak misafirlerimizin en geç saat 10.00’da havalimanından karşılanması. Orijinal mimarisiyle günümüze kadar gelebilen Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Trabzon halkı tarafından Atatürk'e hediye edilen köşkün bir diğer özelliği de, Atamızın vasiyetinin bir bölümünü burada yazmış olmasıdır.  Anadolu’nun üç Ayasofya’sından biri olan Trabzon Ayasofya’sını görüyoruz. Günümüzde dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı. Fırtına Vadisi’ne hareket.  Yol üzerinde Sürmene'de ünlü dövme bıçaklarının satıldığı küçük işletmelerden birini ziyaret edip  alışveriş imkânı buluyoruz.  Timisvat Köprüsü’nün görülmesi ve öğle yemeği için serbest zaman. Hava koşulları ve zaman müsaitliğine göre dileyen misafirlerimiz rafting yapabileceklerdir. Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Güzergâhımız üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek;  gidiş geliş ortalama 1,5 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Bulut  (Göksu) Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Milli Park içinde yer alan Ayder Yaylası'ndaki ilk durağımız Kalegon mevkii ve Hala Deresi’ne dökülen muhteşem Gelintülü Şelalesi. Kısa çevre yürüyüşleri ve zipline yapma imkânı sonrası otelimize hareket. Ayder Yaylası'nda yaşamını sürdüren bölge insanının yaşayışına şahit olacak ve bu doğa harikasında ( otelimize yürüyüş mesafesinde bulunan )  kaplıca kullanımı imkânını bulacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama  Ayder Haşimoğlu Otel'de.

3.Gün

ÇAĞLAYAN KÖYÜ – GÜRCİSTAN BATUM – ALTIN POST – AVRUPA MEYDANI - PİAZZA MEYDANI - BATUM BULVARI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Batum’a geçecek olan misafirlerimiz ile (Batum’a geçmek istemeyen misafirlerimize tur rehberimiz buluşma bilgilendirmesi yapıyor ve Ayder Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz)  Karadeniz’deki köy yaşamının görüleceği Çağlayan Köyüne gidiyoruz. Kivi ve fındık bahçeleri arasından geçip, Laz konaklarının en güzel örneklerini görme ve fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ardından misafirlerimiz ile kısa bir yolculukla Sarp Sınır Kapısı’ndan komşu Gürcistan’ın Batum kentine geçiyoruz. Gürcistan’a giriş işlemleri ardından şehir merkezine doğru yol alırken; Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi'ni ve Sovyet Rusya dönemine ait eserleri panoramik olarak görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Mitolojiye de konu olan Altın Post Heykeli, Avrupa Meydanı, Piazza Meydanı ve Batum Bulvarı'nın gezilmesinin ardından Batum gezimizi tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hanedan Otel'de.

Not! Mevcut Karadeniz turlarımızda Batum içeren günlerde Gürcistan hükümetinin pandemi kuralları geçerli olup; süreç tarafımızdan takip edilecek ve Batum'a geçişin mümkün olmadığı tarihlerde Artvin, Borçka, Karagöl gezisi uygulamaya geçirilecektir.

4.Gün

UZUNGÖL –  DURSUN ALİ İNAN MÜZESİ -  KİREMİTLİ KÖPRÜ -  HAMSİKÖY – ZİGANA - GÜMÜŞHANE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezi'nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Uzungöl'e varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zaman. Karadeniz yaşamını anlatan Dursun Ali Müzesini geziyor ve göl etrafındaki yürüyüşümüzde doğanın muhteşemliğine şahit olup, belirlenen saatte buradan ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Kiremitli Köprü’yü (Hapsiyaş’ı) panoramik olarak görüyoruz. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze çayımızı tadıyoruz. Hamsiköy ve Zigana üzerinden Gümüşhane’ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5*Gümüşhane Ramada Otel'de.

5.Gün

KARACA MAĞARASI - GİRESUN KALESİ – TOPAL OSMAN ANITI - GİRESUN ADASI- ORDU BOZTEPE - SAMSUN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, 1550 m. yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağınız Karaca Mağarası'nı geziyoruz. Bir sonraki rotamız Ordu ile birlikte fındığın iki başkentinden biri sayılan ve kiraz meyvesinin anayurdu olan Giresun. Yol üzerinde fındık mamulleri için alışveriş imkanı. Tarihi şahsiyet Topal Osman’ın Giresun Kalesi'ndeki anıt mezarını ziyaret edeceğiz. Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası'nı ve şehri kuş bakışı seyredebileceğimiz bu noktada çayımızı yudumlarken eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz. Sonrasında öğle yemeği için serbest zaman . Yemek sonrası Zeytinlik Mahallesi sokaklarında yürüyerek otobüsümüze ulaşıyor ve Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olan Boztepe'ye teleferikle çıkıp, muhteşem Ordu manzarasının seyrediyoruz. Günün son durağı olan  Karadeniz'in en büyük ili olan Samsun'a ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5* Samsun Serra Otel’de.

6.Gün

TÜTÜN İSKELESİ – BANDIRMA VAPURU -  İLKADIM ANITI – ATATÜRK ANITI –GAZİ MÜZESİ - AMASYA –  KRAL KAYA MEZARLARI – FERHAT ŞİRİN SU KEMERLERİ – II BEYAZID KÜLLİYESİ – YALI BOYU – ANKARA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam eden misafirlerimizle Kurtuluş Savaşı’nın simge kenti olan ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı şehir Samsun gezimize başlıyoruz. (İsteğe bağlı olarak Samsun Havalimanından dönüş  uçak bileti alan misafirlerimiz  uçak saatlerine göre otelden ayrılabilirler.  ) Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a indiği Tütün İskelesi, Kurtuluş Yolu ve İlkadım Anıtı, Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı,Gazi Müzesi  gezeceğimiz yerler arasında. Rotamızı Yeşilırmak kıyısında yer alan şehzadeler diyarı Amasya’ya çeviriyoruz.  Öğle yemeği için serbest zaman . Amasya şehir girişinde bulunan ve efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin Su Kemerlerini  panoramik olarak göreceğiz . Amasya Etnografya ve Mumyalar Müzesi’nin ve  II. Beyazıd Külliyesi’nin görülmesinin ardından Yalı Boyunda yürüyüş yapacağız. Kral Kaya Mezarları’nı fotoğrafladıktan sonra Çorum üzerinden gerekli molaları vererek Ankara’ya doğru dönüş yolculuğumuza başlayacağız.  

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

 

“Karadeniz Ayder'le Gezilir…”


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur otobüsü ile ulaşım
 • İsteğe bağlı uçaklı katılımlarda Trabzon Havalimanından misafir alınması
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama (1 Gece butik Ayder Haşimoğlu Otel, 1 gece butik Hanedan Otel, 1 Gece 5 yıldızlı Gümüşhane Ramada Otel, 1 Gece 5 yıldızlı Samsun Serra Otel)
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Açık büfe sabah kahvaltıları (4)
 • Akşam yemekleri (4)
 • Milli park giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ikramları
 • Sürpriz promosyonlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Fırtına Deresi’nde rafting ve zipline ücretleri 
 • Ordu Boztepe teleferik ücreti
 • Özel harcamalar
 • Ayder Yaylası’nda kaplıca giriş ücretleri
 • Uçaklı katılımlarda uçak bileti ücreti
 • İsteğe bağlı uçaklı katılımlarda dönüş güzergâhında (Ordu – Giresun – Samsun ) havalimanı transferi

Notlar

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:  

Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, ( kaplıca kullanımı için ) mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

NOTLAR:

* Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.

* Batum'a geçişlerde yeni T.C. Kimlik Kartı (Çipli) zorunluluğu bulunmaktadır.

* Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acenta görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.

* 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistan’a geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvaffakatname belgesi gerekmektedir.

* Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise Gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.

* Batum sınırında yapılacak olan alışverişlerin limit uygulamaları Gürcistan ve Türkiye gümrük kanunlarına göre belirlenmektedir. Acentamızın limit uygulamaları ile ilgili bir yaptırımı bulunmamaktır.

* Batum alışverişlerinde kredi kartı ve TL geçerli olmaktadır. Gürcistan para birimi Lari’dir. 

* Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

 

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 1.790,00
Odada Üçüncü Kişi 1.640,00
Tek Kişilik Oda 2.090,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 440,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 1.490,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

FERİDE GÖNÜLLÜ

26/08/2019

Her şey gayet iyiydi.

ADİL ÖZKAN

24/08/2019

Güzel ve dolu dolu bir 5 gün oldu emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Adil özkan özkan

21/08/2019

Çok güzel bir grupla 16-21 Agustos 2019 tarihleri arasinda harika 5 gün geçirdim gruptaki misafirler basta olmakla birlikte tur rehberimiz Serkan Kösem beye tur şofurumuz ve servis elemanina gezide gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı ayri ayri tesekkur ederim.. Bundan sonra gezi ve tur denildiginde birinci tercihim ayder turizm olacak.(Karar veremeyip yorumlara bakanlara not: Gezi 10 numara 5 yıldız 😊 )

HÜLYA YILDIRIM

20/08/2019

Deneyimli bir turda seyahat etmenin kalitesi belliydi. Araç kaptanımız Arif Bey harika bir insan, iletişimi ve davranışı çok iyiydi. Aervis elemanı Halil arkadaşımıza, rehberimiz Serkan'a ve kaldığımız yerlere kadar hepsi tecrübe ürünüydü.

YUSUF ARIKAN

18/08/2019

İlk defa seyahat etmemize rağmen oldukça başarılı bir şirket. Çok memnun ayrılıyoruz. Tur olarak tüm görevli arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Toplam 326 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi