KAPADOKYA-TUZ GÖLÜ TURU (Günübirlik)

KAPADOKYA-TUZ GÖLÜ TURU (Günübirlik)

Masal Diyarı...

Tur Programı

Yazdır

Sabah saat 07:00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önü, 07:30 Ümitköy Galleria Avm önünde buluşarak Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya’ya hareket ediyoruz. Gezimize ilk durağımız olan Tuz Gölüyle başlıyoruz. Sonrasında Kapadokya’ya varıyoruz. İlk durağımız Kapadokya’nın gezilebilen en büyük ve en uzun vadisi olan Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri olan Göreme Açıkhava Müzesi'ni ziyarete gidiyoruz.  Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor. Bu keyifli müze gezimizden sonra Öğle yemeğinin alınması. Yemekten sonra çanak çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Avanos;  toprağın şekillendirilerek kap kacağa dönüştürüldüğü ve toprağın sanat olduğu tek merkezdir. Dileyen misafirlerimiz çömlek yapımını deneyebilirler. Sonrasında onyx atölyesini gezip Paşabağına geçiyoruz. Yaşamın Peri Bacaları ile iç içe sürdüğü Paşabağ Vadisi’nde; yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgârın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki Peri Bacaları’nı göreceğiz. Paşabağ; bir nevi dünyadan eli ayağı çekme mekânı olarak kullanılması nedeniyle Rahipler Vadisi olarak da biliniyor. Peri Bacaları’nın arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çektikten sonra, Peri Bacaları’nın şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Dervent Vadisi’ne gidiyoruz. Burada verilen fotoğraf molasının ardından Ürgüp e geçiyoruz. Ürgüpte Asmalı konak ve Üç Güzeller'i gördükten sonra Kapadokya’daki mistik,  bilgi dolu, yoğun, ama keyifli gezimiz sona eriyor ve belirlenen saatte Ankara’ya hareket ediyoruz. 

Bir başka Ayder Turizm gezisinde buluşmak ümidi ile vedalaşıp ayrılıyoruz. 

 


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Ulaşım,
  • Çevre gezileri,  
  • Araç içi kahvaltı,
  • Öğle yemeği (Açık Büfe)
  • Rehberlik hizmeti
  • Ayder Turizm refakati ve ikramlar

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Özel Harcamalar
  • Yemekte alınacak ekstra içecekler
  • Milli park, müze ve ören yeri girişleri
  • Akşam yemeği, 

Notlar

Ulaşım Notu: 

Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

 

Gezi Ücreti 185
3-12 Yaş Çocuk Ücreti 145
Yaş Çocuk Ücreti 0
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorum Yazın

Acente Girişi