İZMİR-EFES-ŞİRİNCE-ÇEŞME-ALAÇATI TURU

İZMİR-EFES-ŞİRİNCE-ÇEŞME-ALAÇATI TURU

Kısa Ege Turu

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

Akşam saat 23.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden 23.59’da Ümitköy Galleria Avm karşısından hareket.

2.Gün

Erken saatlerde kahvaltımızın alınmasının ardından İzmir Konak Meydanı’ndan panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağı’nı fotoğrafladıktan sonra Efes Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius  Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra ve Efes Antik Kenti gezimizin ardından Hristiyan inanışına göre Meryem Ana’nın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezisini yapıyoruz. Ardından şarabı ve eski rum evleri ile meşhur Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4*Mia City Hotel'de.

3.Gün

Sabah açık büfe kahvaltının ardından Çeşme'ye hareket ediyoruz. Çeşme'de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray'ı gördükten sonra Çeşme Meydan’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından Alaçatı'ya hareket. Alaçatı'nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz Alaçatı Pazarı, Alaçatı'nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ankara'ya doğru hareket ediyoruz. 

Bir başka Ayder Turizm turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün kahvaltı
 • Çevre gezileri 
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama 
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar
 • Seyahat sigortası
 • Milli park girişleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze giriş ücretleri,
 • Müze Kart.

Notlar

Müze Ücretleri : Efes Antik Kenti 100 TL, Efes Yamaç Evler 45 TL, Meryem Ana Evi 10 TL, Çeşme Kalesi ve Müzesi 18 TL.

Özel müzeler hariç Müze Kart Geçerlidir.

Not: Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 560,00
Odada Üçüncü Kişi 520,00
Tek Kişilik Oda 650,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 380,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 470,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

PERİHAN ŞENDAĞ

09/10/2019

Her şey harikaydı, her hizmetten memnunuz.

Toplam 1 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi