Sizi Arayalım

HER ŞEY DAHİL KARADENİZ TURU

HER ŞEY DAHİL KARADENİZ TURU

Ayder Turizm farkını yaşayın...

Tur Programı

Yazdır

Her Şey Dahil Karadeniz Turu Nedir?

TÜRKİYE’NİN PROGRAMI AÇISINDAN EN DOLU, EN KALİTELİ OTEL KOMBİNASYONUNA SAHİP KARADENİZ TURU

Ayder Turizm’in güvenilir hizmet ve kalite anlayışına uygun olarak, hiç bir fedakârlıktan ve masraftan kaçınmadan Türkiye’nin en dolu Karadeniz programına sahip kültür turudur. Tek bir bedel ile seyahat etmenin keyfini sunan, seyahat ücreti dışında hiçbir ekstra gider kalemini açıkta bırakmayan, gezgin misafir profilinin en sevdiği ve güvendiği marka ürünümüzdür. 

 

Hayde Karadeniz'e!

 

1.Gün

ANKARA - KASTAMONU – SİNOP CEZAEVİ – HAMSİLOS FİYORDU – AKLİMAN - SAMSUN

Turumuz sabah saat 07.00’da Ümitköy Galleria Avm önü, saat 07.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden hareket edecektir.  Şehir dışından gelen misafirlerimizin Esenboğa Havalimanından alınması. Ilgaz dağlarını aşıp, öğle saatlerinde Kastamonu’ya varıyoruz. Buranın sade bir Batı Karadeniz vilayeti olmadığını; zengin bir tarihi geçmişi olduğunu ve milli mücadele dönemindeki önemini rehberimizin anlatımlarıyla bir kez daha anımsıyoruz. Ulusal kahramanlarımızdan Şerife Bacı Heykeli'ni fotoğraflıyoruz. Rotamızı ülkemizin en kuzeyinde bulunan güzel şehir Sinop’a çeviriyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından Sabahattin Ali’den Ruhi Su’ya çok sayıda ünlünün mahpusluk yaşadığı “deli dalgaların duvarlarını yaladığı” ünlü Sinop Cezaevi'ni geziyoruz. Ülkemizde sadece Sinop’ta bulunan Hamsilos Fiyordu'nu gezecek ve Akliman bölgesini panoramik olarak göreceğiz. Kurtuluş mücadelemizin önemli şehri Samsun’a hareket ediyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Samsun Serra Otel'de. İlk günün yorgunluğunu daha güzel bir otelde atamazdık. Dileyen misafirlerimiz Samsun şehir merkezinde vakit geçirebilir.

2.Gün

BOLAMAN - YASON BURNU - ORDU BOZTEPE - GİRESUN KALESİ – TOPAL OSMAN ANITI - GÜMÜŞHANE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Argonotlar'ın maceralarının yaşandığı Yason Burnu ve Kilisesi'ne hareket ediyoruz. Bolaman Virajları’nı takip ederek Ordu’ya varıyoruz. Kenti kuşbakışı görebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle çıkıyoruz. Gördüğümüz bu muhteşem manzara karşısında elbette bir çay içimlik vaktimiz olacak. Rotamızı Ordu ile birlikte fındığın iki başkentinden biri sayılan ve kiraz meyvesinin anayurdu olan Giresun’a çeviriyoruz. Öğle yemeğimizi Giresun’da alıyoruz. Tarihi şahsiyet Topal Osman’ın Giresun Kalesi'ndeki anıt mezarını ziyaret ederek, Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası'nı ve şehri kuş bakışı seyredebileceğimiz bir noktadan çaylarımızı yudumlarken manzaranın tadını çıkarıyoruz. Ardından  Zeytinlik Mahallesi sokaklarında yürüyerek otobüsümüze ulaşıyor  ve otelimize hareket ediyoruz. Yol üzerinde fındık mamulleri için alışveriş imkanı. Harşit Vadisi boyunca Karadeniz’in ormanlarına, dağ yapılarına ve kendine özgü yerleşim birimlerine tanık oluyoruz. Manzaralar eşliğinde Gümüşhane’ye ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Gümüşhane Ramada Otel’de.

3.Gün

KARACA MAĞARASI – ZİGANA – HAMSİKÖY – FIRTINA VADİSİ –TİMİSVAT KÖPRÜSÜ- AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Gümüşhane’nin Torul ilçesinde bulunan UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, 1550 m. yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağınız Karaca Mağarası'nı geziyoruz. Sert Doğu Anadolu iklimini ılıman Karadeniz ikliminden adeta bir set gibi ayıran Zigana Tüneli'nden geçerek Hamsiköyü’nü görüyoruz. Yöreye özgü sütlaç ile ağzımızı tatlandırıyoruz. Öğle  yemeğimizi aldıktan sonra Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan Ayder Yaylası’na yolculuğumuz başlıyor. Hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi’nde rafting yapma imkanımız olacak. Sonrasında bölgenin en güzel taş kemer köprülerinden biri olan Timisvat Taş Kemer Köprü’yü görüyor ve cennet Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz.  Ayder Yaylası'nın simgesi olan Gelintülü Şelale'sinin görülmesinin ardından yaylada serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz  zipline yapma imkanı bulacaktır. 2 gece konaklamamızı ve akşam yemeğimizi Ayder Yaylası’nın en iyi oteli olan  Ayder Haşimoğlu Otel’de gerçekleştireceğiz. Dileyen misafirlerimiz için kaplıcaya girme imkanı. Yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterileri ile akşam otelimizde keyifli dakikalar geçirecek,sizlerin de katılımlarıyla  ritme ayak uydurarak  yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız…

4.Gün

ÇİNÇİVA – ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - SARP - BATUM - AVRUPA MEYDANI – TİYATRO MEYDANI – ALTIN POST ANITI – SU VE IŞIK GÖSTERİLERİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Lazların ve Hemşinlilerin memleketini yakından tanımak adına yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'nü görüp sonrasında tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi'nin görülmesinin ardından Çamlıhemşin merkezde yöresel ürünler (peynir, tereyağı vs.) için  alışveriş imkanı. Fırtına Deresi üzerinde öğle yemeği için mola veriyoruz. Batum’a geçmek istemeyen misafirlerimizin Ayder Yaylasına transferini gerçekleştirerek serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile kısa bir yolculuğun ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan komşu Gürcistan’ın Batum kentine geçiyoruz. Tarihi Gonyo Kalesi'ni panoramik olarak gördükten sonra Avrupa Meydanı'nı, Tiyatro Meydanı'nı ve Altın Post Anıtı'nı kent içinde yapacağımız yürüyüş sırasında görüyoruz. Akşam yemeğimizi, Ayder Turizm misafirlerine özel Gürcü Halk Dansları eşliğinde yöresel olarak alıyor, yemek sonrası su ve ışık gösterilerini izleyip bu unutulmaz günü ve geceyi sonlandırıyoruz. Konaklama için gümrük işlemleri ve sınır geçişinden sonra  Ayder Haşimoğlu Otel'e hareket.

5.Gün

RİZE – SÜRMENE - UZUNGÖL – KİREMİTLİ KÖPRÜ - TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA – VAKFIKEBİR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Rize’ye özgü bir dokuma olan Rize bezinin tanıtılacağı bir fabrikayı ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkânı sonrası Uzungöl’e hareket. Güzergahımız üzerinde takası ve bıçaklarıyla ünlü ilçemiz Sürmene’de bıçak alışveriş imkanı. Yolumuz üzerinde bulunan çay fabrikasına girerek, çayın bahçeden soframıza gelene kadar geçirdiği serüvene şahit oluyor ve dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkanı sunuyoruz. İsviçre Alpleri’ni aratmayan güzellikteki Haldizen Çayı'nın heyelanla biriktirdiği su, bu mucize yer Uzungöl’ün oluşumunu sağlamıştır. Göl etrafında yapılacak keyifli yürüyüş ve serbest zaman sonrasında  yöresel öğle yemeğini alıyoruz. Yol üzerinde yapısı ile bölgedeki diğer köprülerden farklı olan Kiremitli Köprü’yü (Hapsiyaş’ı) fotoğraflıyor ve Trabzon’a hareket ediyoruz. Atamızın vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak bilinen Atatürk Köşkü'nü geziyoruz.  Anadolu’nun üç Ayasofyası’ndan biri olan Trabzon Ayasofya’sını ziyaret ediyor ve bugün sadece Trabzon’da yapılabilen kuyumculuk dünyasının en tanınmış işleme metodu olan Kazaziye sanatının inceliklerinin anlatılacağı bir atölyeyi görerek  günü noktalıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Vakfıkebir Ramada Hotel’de.

6.Gün

KUZALAN ŞELALESİ – MAVİ GÖL – PINARLAR KÖYÜ TRAVERTENLERİ – KULAKKAYA YAYLASI – BELEN TEPESİ – BEKTAŞ YAYLASI - SAMSUN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Dereli üzerinden Giresun Yaylalarıyla programımıza başlıyoruz. İlk durağımız Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl. İnişdibi Köyü’nde çıkan maden suyundan tadıp,  Pınarlar Köyündeki travertenleri görüyoruz. 1.500 metre rakımı olan Kulakkaya Yaylasında Demiryolu istikametinden Belen Tepesi’ne (Meşti Beleği’ne) yürüyor ve yüksek rakımlı bir noktadan çevreyi seyrediyoruz. Orman içinde keyifli bir yolculuk ile 2.030 metre rakıma sahip Bektaş Yaylasına ulaşıyoruz. Yaylacılık ve hayvancılığın yapıldığı Bektaş Yaylası’nda öğle  yemeğimizi yedikten sonra tekrar Giresun’a dönüp, Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Samsun Serra Otel’de.

7.Gün

İLK ADIM ANITI – ATATÜRK ANITI - BANDIRMA VAPURU – AMAZON KÖYÜ -VEZİRKÖPRÜ –ŞAHİNKAYA KANYONU - ANKARA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası İlkadım Anıtı'nı göreceğiz. Ünlü heykeltıraş Krippel’in elinden çıkmış Atatürk Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Samsun kentinin simgesi haline gelmiş Bandırma Vapurunu görüyoruz. Vapur ziyaretinin ardından Amazon Köyü’nü görüp fotoğrafladıktan sonra Vezirköprü’de bulunan Şahinkaya Kanyon’una hareket ediyoruz. Altınkaya barajı üzerinde bulunan Şahinkaya Kanyonu; Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yer alan Altınkaya Barajı'nın en derin noktasını oluşturan ve Ulubey Kanyonu'nun ardından Türkiye'nin ikinci büyük kanyonudur. Şahinkaya Kanyonu yaklaşık 1500 metre uzunluğundadır. Kanyonda yaklaşık 1 saat sürecek olan tekne turunun ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezimiz sonrasında Çorum Sungurlu üzerinden Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

 

“Karadeniz Ayder’le Gezilir…”

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur otobüsü ile ulaşım, 
 • 6 gece tam pansiyon konaklama (2 gece 5 yıldızlı Samsun Serra Otel, 1 gece 4 yıldızlı Vakfıkebir Ramada Hotel, 1 gece 5 yıldızlı Gümüşhane Ramada Otel, 2 gece Butik Ayder Haşimoğlu Otel)
 • Açık büfe sabah kahvaltıları (6), 
 • Öğle yemekleri (7), 
 • Açık büfe akşam yemekleri (6), 
 • Seyahat sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Türkiye ve Batum’daki müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri,
 • Rehberlik hizmetleri,
 • Ordu Boztepe’ye teleferikle çıkış ücreti,
 • Şahinkaya tekne turu ücreti,
 • Öğle yemeklerinde alınacak 1 adet alkolsüz içecek,
 • Ara konaklama yerlerinde sıcak içecekler, ( çay nescafe)
 • Otellerde; grup girişinde alkolsüz hoş geldin kokteyli, sıcak içecekler (saat 24:00 e kadar çay, nescafe),    akşam yemeklerinde 1 adet alkolsüz içecek, mini barda (DBL odada 2 adet su, 2 adet meşrubat, 1 adet meyve suyu, 1 adet maden suyu) ücretleri, 
 • Ayder Turizm refakati ve ulaşım esnasında zengin sıcak soğuk içecekler  ve ara ikramlar,
 • Özel hediyeler ve promosyonlar 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ayder kaplıca giriş ücretleri,
 • Rafting ve zipline ücretleri,
 • Özel harcamalar

Notlar

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: 
Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

* Gürcistan girişinde üzerinde T.C. kimlik numarası olan nüfus hüviyet cüzdanı gerektiğinden, seyahate çıkarken yanınıza kimliklerinizi almayı unutmayınız! Farklı kimlik kartları (ehliyet vs.) İle geçiş yapılmamaktadır! 

* Batum'a geçişlerde yeni T.C. Kimlik Kartı (Çipli) zorunluluğu bulunmaktadır.

* Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acenta görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.

* 18 yaşından küçük katılımcıların gürcistana geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvaffakatname belgesi gerekmektedir.

* Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.

* Tur Rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

* Sümela Manastırı'nda bulunan mevcut restorasyon çalışmalarının bitmemesi halinde ziyaret mümkün olmayacağından, tur rehberi programda değişiklik yapabilir.Sümela Manastırı restorasyon çalışması devam ettiği için , basına yansıtıldığı gibi açılan bölümün yetersizliğinden dolayı 01 Haziran 2019 itibariyle programlarımızdan çıkarılmıştır.

* Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik lüx minibüs, 17 – 27 kişi kayıtlarda 31 kişilik lüx midibus, 27-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Tek koltuk alımlarında acente koltuk değişikliği yapma hakkına sahiptir.

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 2.390,00
Odada Üçüncü Kişi 2.190,00
Tek Kişilik Oda 2.790,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 440,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 1.990,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Nakit, Havale/EFT ve Kredi Kartı tek çekimlerde geçerlidir. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

MİHRİBE OĞUZ

04/07/2019

Gezilecek yerlerin saat düzenlenmesi çok güzeldi. Kalabalık olmadan, sıcak veya soğuk olmadan gezdik.

ABDULLAH SAK

01/07/2019

Keyifli zamanlar geçirip güzel anılar biriktirdik. Gerçekten ekibin büyük katkısı var. Turun genel olarak organizasyonu, rotası, iş planı güzel hazırlanmış. Bölgelerin, kalelerin, olayların kronolojisi, tarihçesi gerçekten çok iyi aktarıldı. Ayder Turizm'i tercih etmekten mutluluk duyduk.

İREM İYCE

29/06/2019

Turun süresi ve rotası çok güzel hazırlanmış. Otel, restourant gibi organizasyonlarda herhangi bir zamanlama hatası olmaması da gayet başarılıydı. Başta Emre Bey olmak üzere kaptanımız İsmai Bey ve servis elemanı Emirhan Bey'e çok teşekkür ediyorum. Üçü de fazlaca emek harcayıp yoruldular. Bir sorun yaşamamamız için ellerinden geleni yaptılar.

KAMURAN ÖNAL

26/06/2019

Genel olarak tur çok iyiydi. Özel harcamalarımız dışında hiç para harcamadık. Kapsamlı bir turdu. Memnun kaldım. İnşallah başka turlara da katılmak isterim.

ALİ OĞUZ

22/06/2019

Ben Ayder Tur ile 10 sene önce gelmiştim. Ama bu sefer ki Karadeniz çok çok iyi geldi, teşekkürler Ayder Tur.

Toplam 442 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi