GAP TURU

GAP TURU

Uygarlığın Doğduğu Topraklar...

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

ANKARA - GAZİANTEP

Saat 22.00'da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünden, saat 22.30'da Ümitköy Galleria Avm karşısından Mozaikler şehri Gaziantep'e hareket. Gerekli molalar verilerek Gaziantep'e varış.

2.Gün

GAZİANTEP – ZEUGMA MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ 

Kahvaltımızın ardından Gaziantep’i keşfetmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'nin gezilmesinin ardından Gaziantep Kalesi’ni görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası şehrin kendine has mimarisinin yansıtıldığı eski Antep evleri, han, hamam ve çarşılarının görüleceği Gaziantep çarşılarında (bakırcılar, sedefçiler, baharatçılar vb. için) serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* Grand Gaziantep Otel’de.

 

3.Gün

HALFETİ – RUMKALE – TEKNE GEZİSİ – HARRAN – ARKEOLOJİ MÜZESİ – BALIKLIGÖL – ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Asur’lulardan günümüze tarihi süreç içerisinde varlığını koruyan Rumkale’yi rehberimizden dinliyor ve Halfeti tekne gezintisi yapıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından  muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri’ni görerek, tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesini ziyaret edip Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nin gezilmesinin ardından Hazreti İbrahim Peygamber`in Makamı’nın bulunduğu Dergâh, Halil-ül Rahman Cami, şifalı balıkların bulunduğuna inanılan Balıklı Göl ve Ayn-ı Zeliha göllerini gezip, konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz. Yöresel tatlarla bezenmiş lezzetli bir akşam yemeği ve müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesi yaşayacağız. Konaklama Nevali Otel veya El Ruha Otel’de

4.Gün

GÖBEKLİTEPE – MARDİN – KASIMİYE MEDRESESİ – DEYRULZAFARAN MANASTIRI

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Son yılların en önemli arkeolojik keşfi; tarih bilgilerimizi alt üst eden ve dünyanın ilk tapınağı olan, geçmişi M.Ö 10 binlere dayanan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Viranşehir Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e ulaşıyoruz. Yapımı 15 yıl süren ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi’ni görüyoruz. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin’in yemek kültür yelpazesi çok geniştir. Yöresel yemeklerin tadına bakmak için serbest zaman. Yemek sonrasında Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezip belirlenen saatte buluşarak otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* Erdoba Elegance veya Butik Artuklu Kervansaray Otel’de.

5.Gün

MARDİN SOKAKLARI – MARDİN MÜZESİ – KIRKLAR KİLİSESİ – ULU CAMİ – MİDYAT – DARA – DİYARBAKIR 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Mardin sokaklarını geziyoruz. Gezimize ilk olarak Süryani cemaati için önemli kiliselerden biri olan Kırklar Kilisesi’yle gezimize başlayıp sonrasında Mardin Müzesiyle devam ediyoruz. Müze içerisinde arkeolojik eserleri gördükten sonra Ulu Cami’yi gezip çarşıda serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz. Süryanilerin ana yurdu olarak bilinen Tur Abidin Bölgesi’nin kalbinde; Midyat Devlet Konuk Evi'nin gezilmesi ve telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat çarşısında serbest zaman verdikten sonra  Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Harabelerini gezip sonrasında Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* Diyarbakır Nov Otel’de. 

6.Gün

ON GÖZLÜ KÖPRÜ – DİYARBAKIR SURLARI – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – ULU CAMİ – HASANPAŞA HANI –  ADIYAMAN – NİSSİBİ KÖPRÜSÜ – ATATÜRK BARAJI – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT DAĞI – GÜN BATIMI 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü’ye hareket. Burada fotoğraf için mola veriyoruz. Sonrasında yaklaşık 2000 yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surları’nı ziyaret ediyoruz ve sur içinde bulunan Diyarbakır konaklarının tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü konağı ziyaret ediyor, ardından İslam dünyasının beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami’yi ve Hasan Paşa Hanı’nın geziyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. 2014 yılında 33 aylık bir çalışma sonrasında Atatürk Barajı üzerine yapılan Nissibi Köprüsü’nü görüyor ve bizleri Nemrut Dağı'na çıkaracak olan araçlarımıza biniyoruz. Bizleri ilk Karakuş Tümülüsü  karşılıyor. Komagene Kralı II. Mithradates tarafından annesi İsias adına yaptırılan anıt mezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılmıştır. Karakuş Tümülüsü ziyaretimizin ardından tarihi roma yapısı olan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflayıp 2150 m. yükseklikte bulunan Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’na doğu terasından çıkıp, zirvede bulunan Tanrı - Tanrıça heykellerini gördükten sonra Komagene Kralı Antiochus’un Tümülüsü’nü fotoğraflayarak güneşin batışını izlemek için batı terasına geçiyoruz. Güneşin muhteşem batışını izledikten sonra Adıyaman’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* Adıyaman White Star Hotel’de. 

7.Gün

ADIYAMAN – KAHRAMANMARAŞ – KAPALI ÇARŞI – ANKARA  

Sabah kahvaltısından sonra Kahramanmaraş’a hareket. Şehir merkezi gezimizde Kapalı Çarşı’da (bakırcılar ve baharatçılar çarşısı için ) serbest zamanımız olacak. Ulu Cami’nin ziyareti ve kalenin panoramik olarak görülmesi. Öğle yemeği molası ardından belirlenen saatte Ankara’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde verilecek molalar sonrası Ankara’ya dönüş ve başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur otobüsü ile ulaşım,
 • 5 gece yarım pansiyon konaklama,
 • İlk gün alınacak kahvaltı,
 • Rehberlik hizmeti,
 • Sıra Gecesi,
 • Nemrut Dağı minibüs transferi,
 • Halfeti tekne turu,
 • Milli park girişleri,
 • Çevre gezileri,
 • Seyahat Sigortası,
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar...

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar,
 • Öğle yemekleri,
 • Müze ve ören yeri girişleri,
 • Müze Kart,
 • Yemeklerde alınacak içecekler...

Notlar

Not:  Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir. 

Müze Ücretleri : Zeugma Müzesi 30 TL, Göbeklitepe 45 TL, Şanlıurfa Müzesi 18 TL, Deyrulzafaran (özel müze) 10 TL , Nemrut 25 TL 

Özel müzeler hariç Müze Kart geçerlidir. 

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, rahat kıyafetler.

Ulaşım Notu: 
Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

 

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 2.090,00
Odada Üçüncü Kişi 1.850,00
Tek Kişilik Oda 2.530,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 450,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 1.650,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

ZELİHA KÖKER

05/11/2019

Bölgeden mutlu ayrılıyoruz, dolu dolu bir gezi oldu teşekkürler.

GÜLAY TOKGÖZ

04/11/2019

Çok güzel yerler gördük, çok eğlendik. Rehberimizin payı çok, memnun kaldık.

GİZEM ONUR

01/11/2019

Tur programı, seçilen oteller ve rehberimiz dahil her şey çok güzeldi.

GÜLSEN YALUĞ

26/10/2019

11-17 Ekim tarihli GAP gezi programınıza grup olarak (24 kişi) ilk kez katıldık, gezi süresince gruba hakimiyeti ve bilgi sunumuyla bir kez daha takdir ettiğimiz Rehber Ercan KÖK, emniyetli bir şekilde ulaşımımızı sağlayan Kaptan Ak Saçlı İsmail bey - ikramda sınır tanımayan yardımcı Kamil beye teşekkür ediyor, bu organizasyonu hazırlayan ve emeği geçen tüm AYDER Turizm ailesini kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

MAHNUR ÇETİNER

21/10/2019

Çok keyifli güzel bir tur oldu. Bir daha ki sefere tercih edeceğimiz bir tur olacak.

Toplam 92 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi