Sizi Arayalım

GAP TURU

GAP TURU

Uygarlığın Doğduğu Topraklar...

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

ANKARA - GAZİANTEP

Saat 22.00'da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünden, saat 22.30'da Ümitköy Galleria Avm karşısından Mozaikler şehri Gaziantep'e hareket. Gerekli molalar verilerek Gaziantep'e varış.

2.Gün

GAZİANTEP - ZEUGMA MÜZESİ - GAZİANTEP KALESİ 

Kahvaltı molasının ardından Gaziantep'i keşfetmeye başlıyoruz. Zeugma'dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'nin gezilmesinin ardından Gaziantep Kalesi'ni görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası şehrin kendine has mimarisinin yansıtıldığı eski Antep evleri, han, hamam ve çarşılarının görüleceği Gaziantep çarşılarında (bakırcılar, sedefçiler, baharatçılar vb. için) serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5*Grand Gaziantep Otel'de. 

 

3.Gün

HALFETİ - RUMKALE - TEKNE GEZİSİ - HARRAN - ARKEOLOJİ MÜZESİ - BALIKLIGÖL - ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Halfeti'ye hareket ediyoruz. Halfeti'de, Asur'lulardan günümüze kalan tarihi süreç içerisinde varlığını koruyan Rumkale'yi rehberimizden dinliyor ve tekne gezintisi yapıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından  muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası'na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri'ni görerek, tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesini ziyaret edip Harran'dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nin gezilmesinin ardından Hazreti İbrahim Peygamber`in Makamı'nın bulunduğu Dergâh, Halil-ül Rahman Cami, şifalı balıkların bulunduğuna inanılan Balıklı Göl ve Ayn-ı Zeliha göllerini gezip, konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz, Yöresel tatlarla bezenmiş lezzetli bir akşam yemeği ve müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesi yaşayacağız. Konaklama 5*El-Ruha Otel'de.

4.Gün

 GÖBEKLİTEPE -- MARDİN - KASIMİYE MEDRESESİ - ULU CAMİ - KIRKLAR KİLİSESİ - MARDİN MÜZESİ 

Kahvaltı sonrası otelden hareket. Son yılların en önemli arkeolojik keşfi; tarih bilgilerimizi alt üst eden ve dünyanın ilk tapınağı olan, geçmişi M.Ö 10 binlere dayanan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Viranşehir, Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti, “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin'e ulaşıyoruz. Yapımı 15 yıl süren ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi'ni görüyoruz. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin'in yemek kültürü çok gelişmiştir. Yöresel yemeklerin tadına bakmak için serbest zaman. Yemek sonrasında müze şehir denilen Mardin'in tarihi dar sokaklarında abbaraları fotoğraflayarak geziyoruz. Ardından Ulu Cami, Kırklar Kilisesi ve Mardin Müzesi'nin gezilmesi ve serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  5*Erdoba Elegance Hotel & Spa Otel'de. (Dileyen misafirlerimiz otelin spa imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabilir… )

 

5.Gün

DEYRULZAFARAN MANASTIRI - MİDYAT - HASANKEYF - DİYARBAKIR  

Otelde alınan kahvaltı sonrası Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı'nı gezip, Midyat'a hareket ediyoruz. Süryanilerin ana yurdu olarak bilinen Tur Abidin Bölgesi'nin kalbinde; Midyat Devlet Konuk Evi'nin gezilmesi ve telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat çarşılarında serbest zaman. 5000 yıllık geçmişiyle Dicle Nehri kenarında yer alan Hasankeyf'e hareket. Kaya Kale olarak tercüme edilen kale; yekpare taş kitlenin oyulması suretiyle oluşturulmuştur. Ortaçağ dünyasının kültür, ticaret ve siyaset odaklarının bütünleştiği, ihtişamlı ve  gizemli bir antik kenttir. Hasankeyf'in panoramik görülmesinin ardından Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4*Diyarbakır Ramada Otel'de.

6.Gün

ON GÖZLÜ KÖPRÜ - DİYARBAKIR SURLARI -  CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ - ULU CAMİ - HASANPAŞA HANI -  ADIYAMAN - NİSSİBİ KÖPRÜSÜ - ATATÜRK BARAJI - KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ - CENDERE KÖPRÜSÜ - NEMRUT DAĞI - GÜN BATIMI

Otelde alınan kahvaltı sonrası Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü'ye hareket. Burada fotoğraf için mola veriyoruz. Sonrasında yaklaşık 2 bin yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surlarını ziyaret ediyor ve sur içinde bulunan Diyarbakır Konakları'nın tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı'nın doğup büyüdüğü konağı ziyaret ediyoruz. Ardından İslam Dünyası'nın beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami'yi ve Hasan Paşa Hanı'nın gezilmesi. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Adıyaman'a hareket ediyoruz. 2014 yılında 33 aylık bir çalışma sonrasında Atatürk Barajı üzerine yapılan Nissibi Köprüsü'nü görüyor ve bizleri Nemrut Dağı'na çıkaracak olan araçlarımıza biniyoruz. Bizleri ilk Karakuş Tümülüsü  karşılıyor. Komagene Kralı II. Mithradates tarafından annesi İsias adına yaptırılan anıt mezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılmıştır. Karakuş Tümülüsü ziyaretimizin ardından tarihi roma yapısı olan Cendere Köprüsü'nü fotoğraflayıp 2150 m. yükseklikte bulunan Nemrut Dağı'na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı'na doğu terasından çıkıp, zirvede bulunan Tanrı - Tanrıça heykellerini gördükten sonra Komagene Kralı Antiochus'un Tümülüsü'nü fotoğraflayarak güneşin batışını izlemek için batı terasına geçiyoruz. Güneşin muhteşem batışını izledikten sonra Adıyaman'a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4*White Star Hotel'de.

 

7.Gün

ADIYAMAN - KAHRAMANMARAŞ - KAPALI ÇARŞI - ANKARA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Kahramanmaraş'a hareket. Şehir merkezi gezimizde Kapalı Çarşı'da (bakırcılar ve baharatçılar çarşısı için ) serbest zamanımız olacak. Ulu Cami'nin ziyareti ve kalenin panoramik olarak görülmesinin ardından belirlenen saatte Ankara'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde verilecek molalar sonrası Ankara'ya dönüş ve başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur otobüsü ile ulaşım,
 • 5 gece yarım pansiyon konaklama,
 • İlk gün alınacak ekstra kahvaltı,
 • Rehberlik hizmeti,
 • Sıra Gecesi,
 • Nemrut Dağı minibüs transferi,
 • Halfeti tekne turu,
 • Milli park girişleri,
 • Çevre gezileri,
 • Seyahat Sigortası,
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar...

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar,
 • Öğle yemekleri,
 • Müze ve ören yeri girişleri,
 • Yemeklerde alınacak içecekler...

Notlar

Not:  Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir. 

Müze Ücretleri: Zeugma Müzesi 20 TL, Harran Ören Yeri 6 TL, Göbeklitepe 30 TL, Şanlıurfa Müzesi 12 TL, Deyrulzafaran Manastırı (özel müze) 10 TL  

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, rahat kıyafetler.

Ulaşım Notu: 
Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

 

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 1.750,00
Odada Üçüncü Kişi 1.550,00
Tek Kişilik Oda 2.100,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 400,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 1.450,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

NAZLI SARIASLAN

20/09/2019

Tur boyunca gezdiğimiz bölgeler, kaldığımız oteller, rehberimiz oldukça memnun ediciydi, herhangi bir problemle karşılaşmadık. Verdiğimiz paranın karşılığını aldığımızı düşünüyoruz.

ENGİN HAYLAZ

17/09/2019

Güneydoğu Anadolu çok zengin bir kültürü olan bir yer. Bu sürede rahatça bu kadar çok yer görebilmek çok sağlam bir planlama gerektirir. Şirketinizi bu başarıdan dolayı kutluyorum.

ESRA SİBEL ERDOĞAN

13/09/2019

Geçen yıl Her Şey Dahil Karadeniz turunuza katılmıştım çok memnun kaldığım için bu yılda Gap Turunuzu tercih ettim. Yine pişman olmadım. Profesyonelliğiniz için teşekkür ederim. Çok güzel bir tur oldu.

SEVGİ CANBULAT

07/09/2019

Tur programlarınız çok dolu ve düzenli. Gerçekten memnun kalıyorum. Çevreme tavsiye ediyorum. Bu sene 2 tura ( Yayla ve Gap ) gittim. Seneye de 2 tur düşünüyorum.

DAMLA BAŞARAN

01/07/2019

Yine Ayder farkı. Verdiğimiz her kuruş helali hoş olsun. Bereketini görün. Ellerinize, ekibinize sağlık. Çok memnun kaldık. Bize harika bir hafta yaşattınız.

Toplam 82 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi