DOĞU KARADENİZ & BATUM TURU (Uçaklı)

DOĞU KARADENİZ & BATUM TURU (Uçaklı)

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

TRABZON -  AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜRMENE - FINDIKLI – ÇAĞLAYAN KÖYÜ - ARTVİN – ATATEPE – ATATÜRK HEYKELİ 

Trabzon Havalimanı'nda buluşmamızın ardından, turumuzun ilk durağı Orijinal mimarisiyle günümüze kadar gelebilen Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Trabzon halkı tarafından Atatürk'e hediye edilen köşkün bir diğer özelliği de, Atamızın vasiyetinin bir bölümünü burada yazmış olmasıdır. Ardından  Anadolu’nun üç Ayasofya’sından biri olan Trabzon Ayasofya’sını görüyoruz. Günümüzde dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı. Meşhur Akçaabat köftesinin tadına bakma imkanı bulacağımız öğle yemeği için serbest zaman.  Yol üzerinde Sürmene'de ünlü dövme bıçaklarının satıldığı küçük işletmelerden birini ziyaret edip  alışveriş imkânı buluyoruz. Daha sonraki durağımız Karadeniz'deki köy yaşamının görüleceği Çağlayan Köyüne gidiyoruz. Kivi ve fındık bahçeleri arasından geçip, Laz konaklarının en güzel örneklerini görme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Köyde serbest zaman sonrası Artvin’e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik olarak Artvin şehir turu yapıyor ve 22 metre yüksekliğinde 60 ton ağırlığındaki Dünyanın en büyük Atatürk heykeli olma özelliğini taşıyan Artvin Atatürk Heykeli’ni görüyor ve  konaklama yapacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama   4*Grand Artvin Otel’de...

2.Gün

BORÇKA –  KARAGÖL – SARP SINIR KAPISI – BATUM – ALTIN POST – AVRUPA MEYDANI - PİAZZA MEYDANI – BATUM BULVARI – HOPA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Borçka Karagöl için yola çıkıyoruz. Borçka’da minibüslere biniyor ve doğa harikası Karagöl’e ulaşıyoruz. Göl kenarında verilecek serbest zaman ardından Borçka’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası Batum’a geçmek için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısı’ndan komşu Gürcistan’ın Batum kentine geçiyoruz. Gürcistan’a giriş işlemleri ardından şehir merkezine doğru yol alırken; Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi'ni ve Sovyet Rusya dönemine ait eserleri panoramik olarak görüyoruz. Mitolojiye de konu olan Altın Post Heykeli, Avrupa Meydanı, Piazza Meydanı ve Batum Bulvarı'nın gezilmesinin ardından Batum gezimizi tamamlıyoruz. Batum’da alacağımız yöresel akşam yemeği sonrası konaklama Hopa Peronti Otel'de.

Not! Batum'a geçiş, Gürcistan hükümetinin pandemi yönetim kararları takip edilerek yapılacak olup, Sarp Sınır Kapısının kapalı olduğu tarihlerde Batum gezisi yapılmayacaktır.

3.Gün

FIRTINA VADİSİ - TİMİSVAT KÖPRÜSÜ- ÇAMLIHEMŞİN – ŞENYUVA - ÇİNÇİVA -  ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ - AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Fırtına Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Fırtına vadisinde Timisvat Taş Kemer Köprü’yü görüyor ve şirin bir ilçe olan Çamlıhemşin’e doğru hareket ediyoruz .Burada bizi bekleyen minibüslerimize biniyor ve yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'nü görüp sonrasında tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi'nin görülmesinin ardından yeryüzünün cenneti olarak tabir edilen Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz.  Ayder Yaylası'nın simgesi olan Gelintülü Şelale'sinin görülmesinin ardından yaylada serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz  zipline yapma imkânı bulacaktır. Akşam yemeği ve konaklama  Ayder Haşimoğlu Otel’de . Dileyen misafirlerimiz için (otele yürüyüş mesafesinde olan ) kaplıcaya girme imkânı. Yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterileri ile akşam otelimizde keyifli dakikalar geçirecek, sizlerin de katılımlarıyla  ritme ayak uydurarak  yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız…

4.Gün

RİZE BEZİ FABRİKASI - UZUNGÖL –  DURSUN ALİ İNAN MÜZESİ  - ÇAY FABRİKASI -  TRABZON HAVALİMANI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezi'nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Uzungöl'e varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zaman. Karadeniz yaşamını anlatan Dursun Ali İnan  Müzesini geziyor ve göl etrafındaki yürüyüşümüzde doğanın muhteşemliğine şahit olup, belirlenen saatte buradan ayrılıyoruz. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze çayımızı tadıyoruz. Trabzon Havalimanında turumuzu  noktalıyoruz...


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türkiye’nin her yerinden gidiş – dönüş uçak bileti
 • Trabzon Havalimanı karşılama ve ulaşım
 • 3 gece yarım pansiyon konaklama (1 Gece butik Ayder Haşimoğlu Otel, 1 gece 4 yıldızlı Hopa Peronti Otel, 1 Gece 4 yıldızlı Grand Artvin Otel)
 •  Sabah kahvaltıları (3)
 • Akşam yemekleri (3)
 • Milli park giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ikramları
 • Sürpriz promosyonlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Fırtına Deresi’nde rafting ve zipline ücretleri 
 • Özel harcamalar
 • Ayder Yaylası’nda kaplıca giriş ücretleri

 

Notlar

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:  

Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, ( kaplıca kullanımı için ) mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

Notlar

* Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.

* Batum'a geçişlerde yeni T.C. Kimlik Kartı (Çipli) zorunluluğu bulunmaktadır.

* Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acenta görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.

* 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistan’a geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvaffakatname belgesi gerekmektedir.

* Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise Gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.

* Batum sınırında yapılacak olan alışverişlerin limit uygulamaları Gürcistan ve Türkiye gümrük kanunlarına göre belirlenmektedir. Acentamızın limit uygulamaları ile ilgili bir yaptırımı bulunmamaktır.

* Batum alışverişlerinde kredi kartı ve TL geçerli olmaktadır. Gürcistan para birimi Lari’dir. 

* Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 26-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

 

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 2.090,00
Odada Üçüncü Kişi 1.990,00
Tek Kişilik Oda 2.290,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 1.640,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 1.890,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorum Yazın

Acente Girişi