DOĞU ANADOLU TURU

DOĞU ANADOLU TURU

Muhteşem manzaralarla dolu bir yolculuk...

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

ANKARA - ERZİNCAN

Saat 21.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, saat 22.00’da Ümitköy Galleria Avm önünden Erzincan’a hareket ediyoruz. Kırıkkale- Yozgat – Sivas yol güzergahı üzerinden gerekli molalar verilerek Erzincan’a varış.

2.Gün

ERZİNCAN- GİRLEVİK ŞELALESİ -ERZURUM-MEDRESELER-ERZURUM KONGRE BİNASI-TAŞHAN

Sabah kahvaltımızı Erzincan’da alıyoruz. Kahvaltımızın ardından panoramik Erzincan gezisi ve Girvelik Şelalesi’nin görülmesi. Aşkale üzerinden Erzurum’a yol alıyoruz. İlk olarak sırasıyla Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Tarihi Erzurum Evleri ve Yakutiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi’nin yapıldığı kongre binasını geziyoruz. Taşhan’da Oltu Taşı ve gümüş alışverişi için serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama Erzurum 5* Polat Resort Otel’de.

3.Gün

SARIKAMIŞ ŞEHİTLİK ANITI - ANİ HARABELERİ- KARS KALESİ- ON İKİ HAVARİLER KİLİSESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Sarıkamış ve Sarıkamış Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kars şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan Ani Harabeleri’ni göreceğiz. Ermenistan ile sınırımız olan Arpaçay kenarında bulunan Ani Antik Kenti; Ermeni Bagratlı Hanedanlığının kurduğu bir şehirdir. Rehberimiz buradaki tarihi yapılar hakkında bizi detaylı olarak bilgilendiriyor. Sonrasında Kars şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Sırasıyla 12 Havariler Kilisesini ziyaret edip Ruslardan kalan tarihi binaları ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Kars’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* The Kars Park Otel’de.

4.Gün

DOĞUBAYAZIT-İSHAK PAŞA SARAYI- MURADİYE ŞELALESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağı’nın fotoğraflanması ve  Doğubayazıt’a varış. Görkemli İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret ediyoruz.  Ardından Muradiye Şelalesi’ne hareket. Muhteşem şelale manzaraları için fotoğraf molası veriyoruz. Verilen serbest zamanın ardından Van’a hareket.  Akşam yemeği ve konaklama Van Ramada By Wyndham Otel’de.

5.Gün

VAN KALESİ- VAN MÜZESİ- VAN KEDİSİ- AKDAMAR ADASI- AKDAMAR KİLİSESİ- AHLAT- TATVAN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tarihi Van Kalesi’ne hareket ediyoruz. Kaleyi detaylı olarak gezip sonrasında Van Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimizin ardından Van kedilerini görüp Van'ın simgesi olan Akdamar Adasına hareket ediyoruz. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğumuzun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ne varıyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Ahlat’a hareket edip Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı olan ve ‘’Anadolu'nun tapusu" olarak bilinen Ahlat'a ulaşıyoruz. İlk ziyaret noktamız Emir Bayındır Kümbet'i olacak. Ardından dünyanın en büyük Türk-İslam Mezarlığı olarak bilinen 8 bin 200 mezar taşının üzerindeki kabartma ve oyma işlemeleri görüyoruz Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan 4* The Crater Hotel’de.

6.Gün

NEMRUT KRATER GÖLÜ - VAN GÖLÜ -  BÜYÜK GÖL - HARPUT- ELAZIĞ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası minibüslerimize binerek ''Büyük İskender’in Cenneti'' olarak bilinen Nemrut Krater Gölü’ne minibüslerle hareket ediyoruz. Ortalama 40 dakikalık yolculuk sonrası manzarayı panoramik olarak görebileceğimiz güzel bir noktadan Van Gölü ile Krater Gölü’nü fotoğraflıyoruz. Sonrasında Büyük Göl’e ulaşıyoruz. Gölün özelliği soğuk olmasıdır. Büyük Göl’de verdiğimiz fotoğraf molası sonrası Muş, Bingöl üzerinden Harput’a varıyoruz. Harput Kalesi’ni ve tarihi camilerini gezip fotoğraflıyoruz. Sonrasında panoramik olarak Elazığ şehrini görüp Elazığ’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4* Elazığ Dedeman Otel’de. 

7.Gün

PERTEK- MUNZUR VADİSİ- OVACIK- TUNCELİ - ERZİNCAN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Pertek İskelesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Feribot ile Keban Barajı gölü üzerinden Pertek’e  geçiyoruz. Feribottan inip Tunceli üzerinden 1971 yılında milli park ilan edilen Munzur Vadisini  görüp fotoğrafladıktan sonra Ovacık’a geçiyoruz. Ovacık’ın görülmesi. Sonrasında Munzur çayı gözelerinin olduğu noktada hem öğle yemeği hem de yürüyüş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Tunceli şehir gezisi sonrasında  Pülümür Vadisi’nden geçip Erzincan’da bulunan otelimize yerleşmek üzere rotamıza devam ediyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama 4* Hilton Garden Inn Otel’de.

8.Gün

SİVAS- KONGRE BİNASI- CUMHURİYET MEYDANI- MEDRESELER

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’ta ilk olarak Kongre binasını ziyaret ediyoruz. Ardından Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi ve Buruciye Medreslerini görüp öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Yozgat, Kırıkkale yolu üzerinden geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Verilecek molalar sonrası Ankara’ya varış. Başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar ile ulaşım,
 • 6 gece yarım pansiyon konaklama,
 • İlk gün alınacak kahvaltı,
 • Rehberlik hizmeti,
 • Akdamar Adası tekne turu,
 • Seyahat Sigortası,
 • Milli park girişleri, 
 • Çevre gezileri,
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar...

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar,
 • Öğle yemekleri,
 • Müze ve ören yeri girişleri,
 • Yemeklerde alınacak içecekler...

Notlar

Not:  Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir. 

*** Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 2.190,00
Odada Üçüncü Kişi 1.910,00
Tek Kişilik Oda 2.640,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 450,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 1.700,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

LEYLA ERDOĞAN

07/09/2019

Ayder'le olmaktan çok mutluyum. Ayder her zaman tercihlerim arasında nereye gitmek istersem düşündüğüm tek isim. Her şey için çok teşekkür ediyorum. Bir daha ki turda görüşmek üzere.

ZUHAL UĞUR

15/07/2019

Her şey çok güzeldi. Teşekkür ederim.

EBRU DENİZ SARI

27/06/2019

Çok beğendim. Hizmette sınır yok. Tavsiye edeceğim.

NURCAN ALTUNAY

25/06/2019

İsmail Bey , Emirhan bizlere çok iyi davrandılar, çok anlayışlı, nazik,güler yüzlü idiler. Gittiğimiz yerler gerçekten doğal güzelliklerinin yanısıra hayran kaldım. Tarihi, Cumhuriyet Dönemi açısından önemli yerler. Ayrıca Anadolu demek hikaye ve destan demek, bütün bunlardan gani gani yararlandık. Ercan Bey'e sonsuz teşekkürler, iyi ki var.

SANEM KOÇ

22/06/2019

Çok iyi organize olmuş , profesyonel.

Toplam 10 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi