Sizi Arayalım

DOĞU ANADOLU TURU

DOĞU ANADOLU TURU

Muhteşem manzaralarla dolu bir yolculuk...

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

ANKARA - ERZİNCAN

Saat 21.30’da Ümitköy Galleria Avm önünden, saat 22.00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden Erzincan’a hareket ediyoruz. Kırıkkale- Yozgat – Sivas yol güzergahı üzerinden gerekli molalar verilerek Erzincan’a varış.

2.Gün

ERZİNCAN - GİRLEVİK ŞELALESİ - TERCAN- ERZURUM - MEDRESELER - ERZURUM KONGRE BİNASI

Sabah kahvaltımızı Erzincan’da alıyoruz. Kahvaltımızın ardından panoramik Erzincan gezisi ve Girlevik Şelalesi’nin görülmesi ardından Tercan’a hareket. Burada Saltuklu Prensesi Mama Hatun Kümbeti’ni geziyoruz. Kümbetin yanında kervansaray ,hamam ve bir de mescit bulunmaktadır. Rehberimizin detaylı bilgilendirmesinden sonra Aşkale üzerinden Erzurum’a yol alıyoruz. İlk olarak sırasıyla Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Tarihi Erzurum Evleri ve Yakutiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi’nin yapıldığı kongre binasını geziyoruz. Taşhan’da Oltu Taşı ve gümüş alışverişi için serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama Erzurum 5* Polat Resort Otel’de

3.Gün

ANİ HARABELERİ- KARS KALESİ- ONİKİ HAVARİLER KİLİSESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kars’a hareket ediyoruz. İlk olarak Kars şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan Ani Harabeleri’ni göreceğiz. Ermenistan ile sınırımız olan Arpaçay kenarında bulunan Ani Antik Kenti; Ermeni Bagratlı Hanedanlığı’nın kurduğu bir şehirdir. Rehberimiz buradaki tarihi yapılar hakkında bizi detaylı olarak bilgilendiriyor. Sonrasında Kars şehir merkezine yola çıkıyoruz. Sırasıyla 12 Havariler Kilisesi ile  Kars Kalesi’ni ziyaret edip, sonrasında Kars’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* Kars Kale Otel’de.

4.Gün

DOĞUBAYAZIT-İSHAK PAŞA SARAYI- MURADİYE ŞELALELERİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağı’nın fotoğraflanması ve  Doğubayazıt’a varış. Görkemli İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret ediyoruz.  Ardından Muradiye Şelalesi’ne hareket. Muhteşem şelale manzaraları için fotoğraf molası veriyoruz.   Akşam yemeği ve konaklama 5* Van Elite World Otel veya 5*Grand Van Hotel’de.

5.Gün

VAN KALESİ- AKDAMAR ADASI- AKDAMAR KİLİSESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tarihi Van Kalesi’ne hareket ediyoruz. Kaleyi detaylı olarak gezip  Van'ın simgesi olan Van Kedileri’ni görmek için, Van 100. Yıl Üniversitesi içerisinde yer alan Van Kedisi Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Akdamar Adasına hareket. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğumuzun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ne varıyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Van’a hareket edip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* Van Elite World Otel veya 5*Grand Van Hotel’de.

6.Gün

AHLAT- SELÇUKLU MEZARLARI-TATVAN- NEMRUT KRATER GÖLÜ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı olan ve ‘’Anadolu' nun tapusu" olarak bilinen Ahlat'a ulaşıyoruz.İlk ziyaret noktamız Emir Bayındır Kümbet'i olacak. Ardından dünyanın en büyük Türk-İslam Mezarlığı olarak bilinen 8 bin 200 mezar taşının üzerindeki kabartma ve oyma işlemeleri görüyoruz. Fotoğraf çekimlerimizin ardından otobüsümüze binerek Tatvan’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. ''Büyük İskender’in Cenneti'' olarak bilinen Nemrut Krater Gölü’ne minibüslerle hareket ediyoruz. Ortalama 40 dakikalık yolculuk sonrası manzarayı panoramik olarak görebileceğimiz güzel bir noktadan Van Gölü ile Krater Gölü’nü fotoğraflıyoruz. Sonrasında Buhar Bacaları’nı görerek Büyük Göl’e ulaşıyoruz. Gölün özelliği soğuk olmasıdır. Büyük Göl’de verdiğimiz fotoğraf molası sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan 4* The Crater Hotel’de

7.Gün

HARPUT - ELAZIĞ - MALATYA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Muş, Bingöl üzerinden Harput’a varıyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Harput Kalesi’nin ve tarihi camilerini gezip fotoğraflıyoruz. Sonrasında panoramik olarak Elazığ şehrinin görecek ve   Malatya’ya  varacağız . Akşam yemeği ve konaklama Malatya Anemon Otel’de

8.Gün

MALATYA - BATTAL GAZİ - KERNEK MEYDANI - DARENDE - SOMUNCU BABA - ANKARA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Battalgazi’ye (Eski Malatya’ya) hareket. Burada Battal Gazi Surları ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nın gezilmesinin ardından Ulu Cami’nin görülmesi. Sonrasında Malatya’nın simgelerinden biri olan Kernek Meydanı'nda alışveriş için serbest zaman. Darende’ye hareket.  Somuncu Baba Külliyesi’nin ve Türbesi’nin görülmesi. Kayseri Kırşehir Kırıkkale yolu üzerinden geri dönüş yolculuğuna koyuluyoruz. Verilecek molalar sonrası Ankara’ya varış. Başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar ile ulaşım,
 • 6 gece yarım pansiyon konaklama,
 • İlk gün alınacak ekstra kahvaltı,
 • Rehberlik hizmeti,
 • Akdamar Adası tekne turu,
 • Seyahat Sigortası,
 • Milli park girişleri, 
 • Çevre gezileri,
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar...

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar,
 • Öğle yemekleri,
 • Müze ve ören yeri girişleri,
 • Yemeklerde alınacak içecekler...

Notlar

Not:  Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir. 

*** Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik lüx minibus, 17 – 27 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibus, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 1.750,00
Odada Üçüncü Kişi 1.550,00
Tek Kişilik Oda 2.200,00
0-6 Yaş Çocuk Ücreti 350,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 950,00

* Belirtilen fiyatlar Nakit, Havale/EFT ve Kredi Kartı tek çekimlerde geçerlidir. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorum Yazın

Acente Girişi