Sizi Arayalım

BURSA-MUDANYA-CUMALIKIZIK-TRİLYE TURU

BURSA-MUDANYA-CUMALIKIZIK-TRİLYE TURU

Bir Osmanlı Rüyası

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

Sabah saat 07.00'da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünde, 07.30'da Ümitköy Galleria Avm önünde buluşarak, beş bin yıllık yerleşime sahip, Osmanlı başkenti Bursa'ya hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Uludağ'ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü'nü geziyoruz. Cumalıkızık, Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye'de en iyi yaşatan köydür. Köyün en büyük özelliği ve güzelliği tarihi evleridir. Sokaklarında hayranlıkla gezerken birçok çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi evleri gördükten sonra Bursa'ya yolumuza devam ediyor, Bursa'da panoramik  şehir turu yapıyoruz.  öğle yemeği sonrası çok ayaklı camii şemasının en klasik ve anıtsal örneği sayılan Ulu Camii'yi ziyaret ediyoruz. Eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı, Ulu Camii ve Orhan Cami arasındaki Koza Han'ı geziyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bir sonraki durağında Türk mezar anıtlarının en gösterişli örneklerinden olan, şehrin her yerinden görülebilecek bir konuma sahip Yeşil Türbe'yi ziyaret ediyoruz. Camii'nin Osmanlı mimarisinde bütün duvarlarının çini ile kaplı olduğu tek türbedir. Türbeden sonra yeşil renkte çinileriyle ünlü Yeşil Camii ziyaretimizi tamamladıktan sonra ramazan topu buradan atıldığı için “Tophane” adı verilen Tophane Parkı'na uğruyoruz. Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi izlenebildiği parkın içinde Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ve devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbelerini ve İstiklal Şehitleri Anıtı'nı, Saat Kulesini gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Montania Town Hotel Mudanya'da.

2.Gün

Sabah kahvaltısının alınmasından sonra Mudanya'da eski bir Rum kasabası olan Siye'de (Kumyaka) büyük ölçüde korunabilen, çoğu Rumlardan kalma deniz kenarındaki tarihi evleri görüyoruz. Bu şirin kasabanın sevimli evlerinin arasındaki sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Trakya, İstanbul ve Boğazları işgalden kurtaran, Türk devletinin siyasi alandaki üstünlüğünü tanıtan ilk belge olan Mudanya Mütarekesi'nin imzalandığı ahşap bir yalı olan Mütareke Evi'ni geziyoruz. Ardından yolumuza adını bir zeytin çeşidinden alan Trilye Kasabası ile (Zeytinbağı) devam ediyoruz. Birinci derece sit alanı olan kasabada 7 kiliseden 3'ü ayaktadır. Dünyada duvarlarına resim yapılan ilk kiliselerden biri olan Resimli Kilise (boyalı kilise veya kemerli kilise olarak ta biliniyor) buradadır. Trilye'de verdiğimiz öğle yemeği molası ve serbest zamanda kasabayı keşfediyoruz. Serbest saatlerinizde zeytin ve zeytinyağı alışverişinizi de yapabilirsiniz. Gölyazı'ya hareket tarihi sokaklarda yürüyüş ve göl kenarında serbest zamanın ardından belirlenen saatte buluşarak dönüş yolculuğumuza başlıyor ve Ankara'ya hareket ediyoruz.

 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün araçta kahvaltı
 • Çevre gezileri 
 • 1 Gece yarım pansiyon konaklama 
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar
 • Seyahat sigortası
 • Milli park, müze ve ören yeri girişleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • özel harcamalar
 • öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler

Notlar

*** Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 350,00
Odada Üçüncü Kişi 330,00
Tek Kişilik Oda 410,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 200,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 295,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

DAMLA ATEŞ

18/08/2019

Turumuz çok güzeldi. Belirtilen yerler gezildi. Eksik kalan bir yer olmadı. Rehberimizin ilgileri, zamanlamaları iyi ayarlamaları, sorun yaşamadan mutlu bir şekilde dönüşümüzü sağladıkları için ayrıca artı puan aldılar. Teşekkürler Ayder.

HAYRİYE ÖZCİVELEK

16/08/2019

Elemanlar çok gayretli, saygılı, güler yüzlü. Çok memnunum hizmetten.

GÜL KARAŞAHİN

15/08/2019

Ah Ayder ah Ayder , yine gönlümü fethettiniz, nasıl güzel bir turdu. Bursa'da tarihe doyduk, Cumalıkızık da tarihe yürüdük. Mudanya da Mondros'a tanıklık ettik. Ama Trilye ; gönlüm Trilye de kaldı. Keşke 2 gece olsaydı, doyamadım gitti. Teşekkürler Ayder.

GÜLAY TURHAN

10/08/2019

10 yıllık beraberlikten sonra Ayder'le akraba gibi olduk. Verdiği güven ve memnuniyetle diğer seyahatlerde yine tercihimiz Ayder olacaktır. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

GÜLSEM DERBEDER

08/08/2019

Çok güzel yerler gezdik, gezdiğimiz yerler hakkında detaylı bilgiler edindik. Rehber ile ekip olarak işlerini çok başarılı yürüttüler, teşekkürler.

Toplam 29 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi