AMASYA-TOKAT-BORABAY GÖLÜ-BALLICA MAĞARASI

AMASYA-TOKAT-BORABAY GÖLÜ-BALLICA MAĞARASI

Kralların ve Şehzadelerin Gözdesi

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

Sabah saat 06.30’da Ümitköy Galleria Avm karşısında , saat 07:00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde buluşarak dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri olan Ballıca Mağarası’na hareket ediyoruz. Bu doğa harikasındaki oluşumları doğal bir müze ziyaret eder gibi izliyoruz. Ballıca Mağarası kendine özgü soğan sarkıtları ile uluslararası önem taşımaktadır. Mağarada dolaşırken her adımda hayrete düşecek, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkacaksınız. Eskiden Tokat'ın ünlü yazmalarının imal edildiği, şimdi satışı sadece  burada yapılan, hediyelik eşya, resim ve el sanatları ürünleri alabileceğiniz tarihi bir binayı;  Taş Han da denilen Voyvoda Han’ı geziyoruz. Tokat’ın meşhur yazma atölyelerinin bulunduğu Yazmacılar Hanı’nı geziyor serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için Tokat’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

2.Gün

Sabah kahvaltısı sonrası Borabay Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında yürüyüşler yapıp serbest zaman verdikten sonra Amasya şehir merkezine geliyoruz.  Saraydüzü Kışla Binasını gezip efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin adına yapılmış Ferhat ile Şirin  Su Kanalları’nı görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret olan II. Beyazıd Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Külliyenin ardından ilk defa 1925’te kurulan 14.yy. İlhanlıların Anadolu’daki hâkimiyetleri döneminde nazırlık ve emirlik yapmış kişilere ait 8 adet mumyanın da sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Müze eser çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. Sonrasında panoramik olarak Kral Kaya Mezarları'nı fotoğraflıyoruz. Amasya kültürünü ve evlerini tanıtmak amacıyla hazırlanmış olan Hazeranlar Konağı'nı geziyoruz. Verilen serbest zamanın ardından Ankara’ya hareket ve gerekli molalar sonrası Ankara’ya varış. 

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…


Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araçta kahvaltı
 • Çevre gezileri 
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama 
 • Rehberlik hizmeti
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar
 • Seyahat sigortası
 • Milli park girişleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Yemekte alınacak içecekler 
 • Öğle yemekleri
 • Müze ören yeri girişleri

Notlar

Not: Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 450,00
Odada Üçüncü Kişi 410,00
Tek Kişilik Oda 530,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 290,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 370,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerli olup, Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde %5 indirim uygulanır. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri ve indirimler sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.Nakit, Havale/EFT indirimi "Erken Rezervasyon İndirimi" olan turlarda geçerli değildir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

ETEM ŞEVKİ GENÇ

01/11/2018

Ayder Turizm den çok memnunum.

BAYRAM ASIM YILMAZ

18/04/2018

Her zaman olduğu gibi başta personellerinize ( rehberimiz ve kaptanımız ) olmak üzere her türlü hizmet kusursuz olarak çok iyi idi.Sizleri ve elemanlarınızı kutlar , aynı başarılarınızın devam etmesini temenni ederim.

SEDA KARACA

16/04/2018

Tur programı mükemmel hazırlanmış. Özellikle Borabay Gölü ve Ballıca Mağarası'nında eklenmesi çok iyi olmuş. Herkese öneriyorum.

Toplam 3 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi