Sizi Arayalım

AMASYA-TOKAT-BALLICA MAĞARASI-ZİLE TURU

AMASYA-TOKAT-BALLICA MAĞARASI-ZİLE TURU

Kralların ve Şehzadelerin Gözdesi

Tur Programı

Yazdır

1.Gün

Turumuz sabah saat 07.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden hareket edecektir. İlk durağımız Amasya. Yol güzergahımızda Helenistik dönemde yapılan Ferhat su kanalını ve yeni yapılan görselliği ön plana çıkarılmış geçmişteki aşkları ile ünlülerin bulunduğu bölümlerden oluşan Aşıklar  müzesini geziyor ve Amasya'ya gelerek öğle yemeğimizi yöresel menü ile yiyoruz. Şehir turu kapsamında Arkeoloji ve Mumya müzesi, II.beyazid camisi, yeni açılan 3D şehir müzesi, Panoramik Kaya kral mezarları, Hazeranlar konağı, Bimarhane ve Tıp müzesini gezdikten sonra Tokat'a hareket ederek otelimize geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Tokat Grand Alin Otel’de.

2.Gün

Otelde alınacak açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Ülkemizin en önemli doğal değerlerinden kireç taşı oluşumlu ve dışarıdaki hava kalitesinden 4 kat daha fazla oksijene sahip olan Ballıca Mağarasını geziyoruz. Tamamen steril ve polensiz ortamda cüce yarasaların yaşadığı bu mağara; Suların getirdiği minerallere göre oluşan değişik renklerdeki sarkıt ve dikitlerin farklılığını görünce anlayacaksınız. Sonrasında Pazar ilçesine hareket edip Mahperi Hatun Kervansarayı 'nı gördükten sonra Roma İmparatoru Julius Sezar'ın ''Veni Vidi Vici (Geldim Gördüm Yendim)'' dediği Zile'de gezimize başlıyoruz. Zile Kalesi ziyaretimiz sonrasında ile Zile Kalesi, Zile şehir merkezinde panoromik tur ve alışveriş molası (Zile beyaz pekmez, yaprak sarma) sonrası Ankara ya hareket. Molalar sonrası varış.

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • Çevre gezileri  
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Araçta kahvaltı
 • Rehberlik hizmeti
 • Milli park girişleri
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi ikramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar
 • Yemekte alınacak içecekler 
 • Öğle yemekleri
 • Müze ören yeri girişleri

Notlar

Not: *** Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibas, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibas, 30 - 45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Araç tipine göre koltuk yeri değişkenlik gösterebileceğinden sadece koltuk numarası garanti edilir.

  Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı 350,00
Odada Üçüncü Kişi 325,00
Tek Kişilik Oda 395,00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 260,00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 300,00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Nakit, Havale/EFT ve Kredi Kartı tek çekimlerde geçerlidir. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

ETEM ŞEVKİ GENÇ

01/11/2018

Ayder Turizm den çok memnunum.

BAYRAM ASIM YILMAZ

18/04/2018

Her zaman olduğu gibi başta personellerinize ( rehberimiz ve kaptanımız ) olmak üzere her türlü hizmet kusursuz olarak çok iyi idi.Sizleri ve elemanlarınızı kutlar , aynı başarılarınızın devam etmesini temenni ederim.

SEDA KARACA

16/04/2018

Tur programı mükemmel hazırlanmış. Özellikle Borabay Gölü ve Ballıca Mağarası'nında eklenmesi çok iyi olmuş. Herkese öneriyorum.

Toplam 3 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi