Sizi Arayalım

AMASRA TURU

AMASRA TURU

Yeşil ve Mavinin Muhteşem Uyumu...

Tur Programı

Yazdır

Sabah saat 07.00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde, 07.30’da Ümitköy Galleria Avm önünde buluşarak, şehrin yorucu temposundan kaçarak kendimizi yeşil ve mavinin doyumsuz manzarasına bırakacağımız Karadeniz’in şirin kasabası Amasra’ya hareket.

 Anadolu’nun ilk turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilen Amasra’ya giderken yolumuz üzerinde Roma döneminden kalma Kral Heykeli ve Roma’nın simgesi kartal figüründen oluşan Kuş Kayası Yol Anıtı’nı görüyoruz. Amasra’nın kuş bakışı manzarasının en iyi alındığı nokta olan Bakacak Tepesi’nden Amasra’nın doyumsuz manzarasını ve karşıdaki Tavşan Adası’nı seyrediyoruz. 

Öğle yemeğinde Amasra’nın olmazsa olmazı balık ve salata keyfi için merkeze iniyoruz. Daha sonra Roma döneminde yapılan adanın en yüksek yerinde denizciler için bir fener barındıran Amasra Kalesi, önemli iki limanı olan Büyük ve Küçük Limanı'nın görülmesi. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde, Amasra halkının dağlardan kestikleri şimşir ve ıhlamur ağaçlarından yaptıkları ağaç eşyaları burada satarak geçimlerini sürdürdüklerini yazdığı Çekiciler Çarşısı’nda sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabileceğiniz bir alışveriş molası veriyoruz. Belirlenen saatte Ankara’ya hareket ediyoruz. 

Bu keyifli tur sona ererken,  Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

 

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Ulaşım
  • Çevre gezileri  
  • Milli park  girişleri
  • Araç içi kahvaltı 
  • Öğle yemeği 
  • Rehberlik hizmeti
  • Ayder Turizm refakati ve ikramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Özel Harcamalar
  • Öğle yemeğindeki içecekler 

Notlar

***Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibas, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibas, 30 - 45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Araç tipine göre koltuk yeri değişkenlik gösterebileceğinden sadece koltuk numarası garanti edilir.

Gezi Ücreti 170
3-12 Yaş Çocuk Ücreti 140
Yaş Çocuk Ücreti 0
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

* Belirtilen fiyatlar Nakit, Havale/EFT ve Kredi Kartı tek çekimlerde geçerlidir. Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır. Taksit seçenekleri sadece konaklamalı turlarda geçerlidir.

1. Katılımcı Seçimi

Yorumlar

ZEYNEP ARSLAN

09/06/2019

Genel olarak eğlenceli bir turdu.

MEHMET YILDIZ

08/06/2019

Her şey çok iyiydi. Daha sonra da turlarınıza katılacağız.

FETHİYE SAYGIDEĞER

03/05/2019

Bu gezimden çok mutlu ve dinlenmiş dönüyorum.

ZÜHAL SABIR

02/05/2019

İlk tur deneyimimdi. Güzeldi.

ALİ ALKAN

18/04/2019

Hizmet iyi , rehber iyi , kapsam çok iyi teşekkürler.

Toplam 90 Yorum

Yorum Yazın

Acente Girişi